Presunúť na hlavný obsah

Hviezdy prehliadkových mól z Česka a Slovenska: Nová generácia dosahuje vo svete módy jeden úspech za druhým

Modeling

Slovensko a Česko sa môžu pochváliť viacerými úspechmi z posledných fashion weekov. Úspešné modelky a model, odštartovali svoju kariéru cez súťaž Schwarzkopf Elite Model Look teraz zažiarili na fashion weeku v Kodani, Madride, Londýne, Miláne či Paríži.

Na úspech modelky Anety Měšťanovej, Karolíny Čapkovej, Barbory Bruškovej, Stan Stanislavovej túto sezónu nadviazali Rezi Simonová a Šimon Hanáček. „Som veľmi rád z nastupujúcej generácie zo Slovenska a Česka,“ uviedol Martin Gonda, headbooker agentury Elite Prague.

Haute couture je plná krásných šiat, ktoré sú šité na mieru, preto som mala niekoľko fittingov, kde sa šaty upravovali priamo na mne. V samotný deň prehliadky máme call time vždy minimálne 3 hodiny vopred, aby sa všetko stihlo, a samotná prehliadka potom trvá často len 15 minút. Som veľmi vďačná, že som mohla byť súčasťou troch nádherných show, prezradila nám Aneta Měšťanová, ktorá predviedla modely od dizajnerov Fovari, Tony Ward a Georges Chakra.

Karolína Čapková vyniesla model prestížneho návrhára Alexandra Vauthiera. Mám veľkú radosť, že som sa po minulej sezóne mohla opäť vrátiť na mólo. Vážim si príležitosť, ktorú som dostala a to predvádzať práve pre Alexandra Vauthiera, uviedla. Následne zahviezdila na prehliadkových mólach v Miláne aj Londýne. Prehliadku pre Giambattista Valli dokonca uzatvárala.

Nová tvár medzi modelkami je Rezi Simonová, ktorá taktiež neskrývala nadšenie. Bola to pre mňa úžasná skúsenosť, ak by som mala vyzdvihnúť len jednu jedinú vec, na ktorú určite nikdy nezabudnem, tak by to bolo stretnutie s Johnom Gallianom, designérom módneho domu Maison Margiela.

Barbora Brušková, finalistka súťaže Schwarzkopf Elite Model Look 2011, opäť zahviezdila na prehliadkach počas madridského fashion weeku. Na tom parížskom mala možnosť osobne stretnúť špičkovú make-up artistku Pat McGrath a absolvovať u nej skúšku make-upu. A odprezentovať modely pre návrhára Alexandra Vauthiera.

Svoje pocity s nami zazdielala aj ďalšia úspešná modelka zo Slovenska. Stan Stanislavová už stihla odchodiť prehliadky pre Dior, Celine, Victoria Beckham či Simone Rocha a iné. Nám priblížila svoje pocity z Fashion weeku v Kodani (kde momentálne žije). Copenhagen Fashion week je vždy radosť robiť. Ľudia sú tam veľmi milí a atmosféra je uvolnenejšia ako napríklad v Miláne či Paríži. Robila som prehliadky pre značky ako Aeron, Alpha, Helmstedt, Baum a iné. Kolekcie všetkých značiek boli veľmi inšpirujúce a priniesli svieži nádych severskej móde.“

Medzi nováčikmi na prehliadkových mólach bol aj Šimon Hanáček z Elite Prague. Strávil som v Paríži dokopy 9 dní plných castingov. Vďaka castingom sa mi podarilo získať miesto na troch módnych prehliadkach. Prvá bola prehliadka návrhára Heda Maynera, druhá pre značku Comme de Garçons a posledná pre značku Kolor, bol to životný zážitok a naozaj dúfam, že sa mi podarí niekedy zopakovať. Celý Paris Fashion Week bol skvelá skúsenosť, vďaka ktorej som sa veľa naučil.“