Presunúť na hlavný obsah

V čase sociálnych sietí je modeling ako rola v Hollywoode: Najúspešnejšie Slovenky prezradili ich najväčší kariérny vrchol

Modeling

Možno to dnes v čase sociálnych médií vyzerá, že modelkou môže byť každá, opak je však pravdou. Za skutočným modelingom sa skrýva veľká drina a roky skúseností, čo vedia potvrdiť aj naše najúspešnejšie topmodelky z agentúry Elite Bratislava.

Byť modelkou nie je len vedieť sa fotiť na Instagram. Je to skutočné povolanie, ktoré nikdy neprestalo získavať na exkluzivite. Topmodelky svetových formátov majú za sebou roky skúseností, praxe a profesionality. O tom, že Slovenky patria medzi tie najúspešnejšie, sme sa presvedčili už viackrát.

Aký bol najväčší kariérny vrchol najznámejších topmodeliek z prestížnej modelingovej agentúry Elite Bratislava? V rozhovoroch sa dozviete odpovede na nasledovné otázky od tých najúspešnejších topmodeliek, ktoré odštartovali svoju kariéru cez Schwarzkopf Elite Model Look.

1. Tvoj najväčší kariérny úspech?
2. Aké si mala pocity, prípadne, aké bolo stretnutie s klientom?
3. Aký bol backstage (prehliadky/ fotenia)?
4. Čo si musela zvládnuť, ako prebiehala práca a aká bola tvoja úloha?
5. Čo ťa prekvapilo, pripadne prišlo aj k vtipnej situácii?

Čítajte tiež: Svetové víťazky Elite Model Look: O tom, že Slovenky a Češky patria medzi najkrajšie ženy, už nepochybuje asi nikto

Michaela Hlaváčková (Michaela Brezovská Gabriel)

1. Najvačší kariérny úspech pre mňa boli módne prehliadky v New Yorku, Miláne a Paríži. A samozrejme, umiestnenie sa v svetovom rebríčku top 50 modeliek na models.com.

2. Príprava prehliadky je náročný proces. V jeden deň som ich absolvovala aj 6, často to bol zhon a stres... Niektorí klienti boli príjemní a niektorí menej, ale to je asi v každej práci tak :-).

3. V zákulisí bol zhon. Niektoré prehliadky meškali hodiny kvôli tomu, že veľa dievčat ešte v čase avizovaného začiatku prehliadky bolo na prehliadke iného designéra. A po príchode na takúto prehliadku sa na mňa vrhlo aj 6 ľudí, ktorí mi robili naraz make-up, vlasy a potom extrémne rýchle prezliekanie do outfitov.

4. Keď sa bavíme o prehliadkach, mojou úlohou bolo, čo najlepšie odprezentovať outfity podľa predstáv designéra.

5. Vtipných situácií bolo neúrekom. Na prehliadky som sa najradšej presúvala metrom a peši. Bolo to rýchlejšie ako autom alebo na motorke. Keď som si sadla do metra začala som si z vlasov vytrhávať nalepené príčesky, strhávať si umelé nechty a mihalnice, odličovať make-up. Samotné reakcie ľudí boli veľmi vtipné. 

Michaela Kocianová

1. Neviem si presne vybrať, ale tak asi najväčším bola show Victoria Secret a teda aj ich fotenia boli dosť na hollywoodskom štandarde. Fotili sme na St Barth a na Bahamách skoro vždy, lietali sme 1st class. To bol pre mňa vždy obrovský zážitok! 

2. Veľmi príjemné, všetci boli veľmi milí a vítali nové tváre prehliadky a fotenie nebolo iné. Bolo vidieť, že si prácu užívali. Každý deň sme dostávali rôzne darčeky ako pozornosť. Dokonca sme raz každá dostala telefon Blackberry (vtedy to bolo, ako keby sme dostali najnovší iPhone).

3. Asi najlepšie boli slečny, ktoré nám priamo v backstagi dávali masáž, to bolo ozaj ako v rozprávke. Hneď by som sa vrátila v čase, keby sa dalo :-D.

4. No v prvom rade bolo našou úlohou vytvoriť show! Velkolepú všetkého bolo veľa, do toho hudba a publikum. Úplne iné, ako iba vybehnúť na mólo a prejsť sa. 

5. Keď som otvárala druhú sekciu po Adriane Lime a všetky baby začali tlieskať. Boli skvelé a veľmi ma podporovali, keďže videli, že som nováčik. 

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Schwarzkopf Elite Model Look 2022 Slovensko pozná svojich víťazov

Sasha Gachulincova

1. Výhra národneho kola Schwarzkopf Elite Model Look a 2. miesto na svetovom finále. Exkluzívna prehliadka Prada, ďalšie prestížne prehliadky ako John Galliano, Burberry, Vivienne Westwood,… ale aj kampaň pre Laperla, a iné..

2. Práve prehliadka pre Pradu bola úžasná – nezabudnuteľná! Celé dni a noci sme čakali na fitting, ale potom vidieť samotnú Miucciu pri tvorbe bolo úžasné. 

3. Na prehliadkach je vždy veľký chaos. I keď každý vie, kde má miesto a čo robiť, aj tak tam cítiť nervozitu. Každý pracuje na tom, aby všetko dobre dopadlo a bolo čo najlepšie. Bolo úžasné vidieť Path Macgrath a ostatných pri práci.

4. Prejsť castingom, nafitovať veci, celý proces netrvá 15 min, ale dlhé dni, týždne, mesiace… 

5. Prišlo mi tak milo vtipné, že ja som vtedy bola nováčik a musela som čakať (make-up, vlasy, styling atď.)  No zároveň so mnou čakali aj vtedy veľké topmodelky, jednoducho sme boli na „jednej lodi“ :-).

Neprehliadnite: VIDEO: Mentori svetového finále Schwarzkopf Elite Model Look: Po boku Michaely Kocianovej sa objaví tento (ne)známy muž

Barbora Brušková

1. Som veľmi vďačná za všetky veľké, ale i menšie pracovné príležitosti, ktoré moju kariéru posunuli tam, kde som teraz. Jednou z nich je určite dlhoročná spolupráca s módnym domom Maison Margiela a samotným Johnom Gallianom, ktorý sa do mňa doslova zamiloval. Za najväčší úspech však asi navždy budem považovať exkluzivitu pre módnu značku Saint Laurent, ktorá bola zároveň moja prvá veľká módna prehliadka vôbec.

2. V módnom svete exkluzivita znamená výhradné zastúpenie módneho domu, kedy modelka predvádza a reprezentuje na týždňoch módy len danú značku. Pre mňa to znamenalo, že som týždeň pred prehliadkou trávila osobne s Hedim Slimanom, ktorý bol vtedy hlavým dizajnérom pre Saint Laurent. Bolo nesmierne inšpiratívne sledovať ho pri práci a rozprávať sa o tom, ako vznikajú módne trendy a všetky jeho nápady.

3. Módna prehliadka sa konala presne v deň mojich narodenín a keď sa to v zákulisí dozvedeli, make-up artisti, hairstylisti, modelky a celý team YSL mi spieval všetko najlepšie. Bol to splnený sen a darček k narodeninám v jednom.

4. Išlo o módnu prehliadku, takže náplň práce bola „prejsť sa po móle“. Pre niekoho to môže znieť ako prejsť sa po ulici, no nie je to tak. Nie je to len show a je s tým spojené množstvo práce, ktoré si ľudia nemusia uvedomovať alebo nemusia za tým vidieť. 

5. Bola to moja prvá prehliadka takéhoto obrovského rozmeru a aj keď som vedela, že na takýchto shows je zapojených neskutočne veľa rozličných teamov, ľudí, vecí, nečakala som, že naozaj až v takomto rozsahu. Bola som obyčajné dievča z Partizánskeho a zrazu sa na mňa pozerali najdôležitejší ľudia z módneho priemyslu. Doteraz vždy, keď podobné situácie zažívam a vidím niektorých ľudí ako toto všetko tak prežívajú, v mysli mi ide len jedno – je to „len móda“, neoperujeme ľudské srdcia :-).

Barbora Brušková aktuálne hviezdi na titulke magazínu FEMINITY. Objednať si ho môžete priamo TU.