Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Hľadáme ľudí s faktorom X a touto vlastnosťou, hovorí Saša Jány, riaditeľ súťaže Schwarzkopf Elite Model Look

Modeling

Agentúra Elite Bratislava zastupuje viacero topmodeliek, ktoré vzišli práve zo súťaže Schwarzkopf Elite Model Look. Aktuálne prebieha jej ďalší ročník, prvý casting sa konal včera v hlavnom meste. Pri tejto príležitosti sme sa porozprávali s riaditeľom súťaže Schwarzkopf Elite Model Look pre Slovensko a Česko a takisto s ambasádorkou Michaelou Kocianovou. Aké typy hľadajú a ako budú vyzerať nasledujúce dni?

Je tu ďalší ročník prestížnej modelingovej súťaže Schwarzkopf Elite Model Look, ktorá dáva jedinečnú príležitosť mladým ľuďom s ambíciou stať sa modelkou či modelom. Nehľadajú sa dokonalé tváre, ale potenciálne talenty, ktoré majú chuť sa rozvíjať a uspieť v modelingu na špičkovej úrovni. 

V piatok (26. mája) prebehol prvý casting do súťaže Schwarzkopf Elite Model Look. Do bratislavského Auparku tak zavítali desiatky mladých slečien vo veku 13 až 21 rokov s výškou nad 170 cm a mladí muži vo veku 15 až 23 rokov s výškou nad 183 cm. Tak totiž znejú štandardy stanovené agentúrou Elite Bratislava smerom k záujemcom. A riaditeľ súťaže Schwarzkopf Elite Model Look pre Slovenskú a Českú republiku Saša Jány nám navyše poodhalil jedno nepísané pravidlo.   

Saša Jány: Hľadáme ľudí s "faktorom X"

Meno Sašu Jányho je v modelingu dôverne známe. Už viac ako tri dekády pôsobí ako modelingový expert, zastáva pozíciu riaditeľa súťaže Schwarzkopf Elite Model Look pre Slovenskú a Českú republiku. Ide o najprestížnejšiu modelingovú súťaž, ktorá rozbehla kariéru viacerým topmodelkám, medzi ktorými sú Michaela Kocianová, Barbora Brušková, Alexandra Gachulincová, Linda Vojtová, Denisa Dvončová, Barbora Podzimková a ďalšie

V piatok (26.5.) v bratislavskom Auparku prebehol prvý casting, na ktorom bol aj Saša Jány. Okrem iného sme sa ho opýtali, v čom to majú začínajúce modelky a modeli ľahšie a v čom, naopak, ťažšie. "Myslím, že to majú ťažšie už takmer vo všetkom. Ľahšie to majú iba v tom, že majú viac informácií. Pretože pre dievčatá spred 20-tich rokov šlo o veľký sociálny skok, napríklad ísť z Trebišova do New Yorku… to s vami naozaj zamáva. Čo však majú oveľa ťažšie? Modeling je stále profesia, kde nepotrebujete dlhoročnú prípravu a možno ani nie taký talent, ako pri speve alebo tanci, takže tá konkurencia je obrovská a zrazu to začalo byť povolanie atraktívne aj pre miesta, kde kedysi nebolo. Toto majú skutočné ťažké, uspieť v dnešnej konkurencii," vysvetlil šéf súťaže Schwarzkopf Elite Model Look pre SR a ČR.

Do súťaže sa môžu prihlásiť slečny vo veku od 13 do 21 rokov s výškou nad 170 cm a mladí muži vo veku 15 až 23 rokov s výškou nad 183 cm. A aké nepísané pravidlá by mali súťažiaci ešte spĺňať? "To je presne to, čo nevieme identifikovať. Ja tomu hovorím "faktor X", ktorý človek musí mať, keď vojde do priestoru. Tá modelka alebo model nemusia byť extroverti, ale musia mať príjemné vyžarovanie, snahu a čo my veľmi ceníme, je trpezlivosť a dobrá komunikácia. Ten človek musí byť komplexný. Od mladých ľudí to chce najmä trpezlivosť," zveril sa nám Saša Jány. 

Neprehliadnite: Michaela Kocianová a ďalšie topmodelky majú toho veľa precestovaného: Tipy na letné dovolenky, kde sa oplatí zájsť

Michaela Kocianová: Som medzi dievčatami a podporujem ich

Ambasádorkou súťaže Schwarzkopf Elite Model Look je topmodelka Michaela Kocianová, ktorá bude sprevádzať castingami. Výnimkou nebol ani ten bratislavský. "Očakávam, že nájdeme minimálne päť skvelých finalistov a že tento rok by sme už mohli mať svetovú víťazku zo Slovenska, lebo tí Česi majú trochu lepšie skóre," prezradila nám Michaela Kocianová svoje očakávania od aktuálneho ročníka Schwarzkopf Elite Model Look. Zo svojej pozície ambasádorky súťažiacim poskytuje podporu. "Cestujeme po Slovensku a vyberáme moje nádejné kolegyne a kolegov. Nie som za stolom castingovej poroty, som skôr medzi dievčatami a viac-menej ich podporujem."

Cez víkend prebehli castingy v Nitre a metropole východu. Z Košíc sa tím  Schwarzkopf Elite Model Look presunie do Popradu a následne do Žiliny.

Súvisiaci článok: Agentúra Elite Bratislava vyhlasuje castingy do najprestížnejšej modelingovej súťaže Schwarzkopf Elite Model Look SR 2023

 

- Najčítanejšie -