Presunúť na hlavný obsah

Koľko vody by ste mali vypiť podľa toho, koľko vážite? Vďaka hydratácii dosiahnete krajší vzhľad

Krása

Krásna a rozžiarenejšia pokožky s minimalizovaním vrások je do veľkej miery závislá práve od vody.

Veľa žien si myslí, že má dostatočný pitný režim, ale v skutočnosti, ak si zmeria, koľko vody denne vypije, zistí, že málo, ako sa odporúča. 

Čítajte: Vitamín večnej mladosti, ktorý naša pleť potrebuje: Ak chcete bojovať so známkami starnutia, musíte to urobiť včas

Koľko vody vypiť podľa vašej hmotnosti?

Podľa odborníkov by sme mali vypiť v priemere 40-50 ml obyčajnej vody na jeden kilogram hmotnosti. Samozrejme, každý zadržiava vodu v tele inak a práve to je dobré zistiť. Nie je dôležité ani až tak to, koľko vody vypijete, ale ako dlho je vaše telo hydratované a koľko vody je zadržiavané v tele. 

Viac hydratácie, menej vrások a starnutia

V dôsledku pôsobenia voľných radikálov, ale aj účinkov UVA a UVB žiarenia je naša pleť viac suchá, dehydratovaná a mdlá. Nehovoriac o strate kolagénu, ktorý sa po 25 roku vyššie prirodzene stráca a je potrebné ho v pleti a pokožke niečím dopĺňať. Teda pokiaľ si chcete čo najdlhšie udržať zdravú, krásnu a rozjasnenú pleť. 

Ženy, ktoré pijú v priemere dva litre vody sú na tom dobre, ale tie, ktoré pijú aj o čosi viac, do 3 litrov denne majú viditeľne krajšiu a elastickejšiu pleť. Samozrejme, tak ako pri všetkom, závisí to aj od celkového životného štýlu a balansu. 

Neprehliadnite: Najlepšie vlasové kúry, ktoré vám zabezpečia hustotu, lesk a rast vlasov: Tieto naozaj fungujú

- Najčítanejšie -