Presunúť na hlavný obsah

3 veci, kvôli ktorým o nás muži strácajú záujem a túžia po inej: Do náručia milenky ich ženú tieto elementy

Partnerské vzťahy

Viete, čo ženie mužov najčastejšie do náručia inej ženy? Pozrite sa, prečo o nás strácajú záujem!

1. Strata fyzickej a emocionálnej intimity

Toto je zväčša problém dlhoročných vzťahov, ale nie je výnimkou, že sa to prejaví už po pár mesiacoch. Niekedy, keď opadne prvotná zamilovanosť, začnú mať mnohí muži pocit, že im žena neposkytuje dostatok fyzickej náklonnosti a hľadajú tak niečo, ako tento chýbajúci prvok do vzťahu vrátiť.

Neprehliadnite: Moja sestra ma celý život nenávidela: Po rokoch som sa dozvedela kvôli komu a dnes sa jej nečudujem

Túžba po dotykoch, letmých bozkoch by sa nemala vytratiť ani z jednej strany. Ak sa to stane, je to naozaj len krôčik k tomu, ako vaša polovička skončí v náručí inej ženy. Potreba prejavov náklonnosti je totiž u mužov extrémne silná. 

2. Nedostatok ocenenia

Nie je žiadnym tajomstvom, že mnohí muži sa často cítia nedocenení. Hoci môžu svoje polovičky milovať, každodenná realita života môže niekedy vyvolať pocit, že sú vo vzťahu nepotrební a že žene po ich boku nezáleží na ich potrebách.

Chlapi musia cítiť, že sú chcení, obdivovaní. Ak rastie ich sebavedomie pri žene, rastie aj ich láska k nej.

3. Absencia slobody

Sloboda je pre mužov veľmi dôležitá. Najmä tá vo vlastnom rozhodovaní. Chcú byť sami sebou bez posudzovania. Tí zadaní sa často ocitajú v dileme. Sú rozpoltení medzi povinnosťami doma a túžbami po slobode a nezávislosti. Na jednej strane túžia byť dobrými manželmi a otcami. Na druhej potrebujú dávku vzrušenia a dobrodružstva. 

Mohlo by vás zaujímať: Nechtiac som sa stala prekážkou v sestrinom vzťahu: Nebola to však moja chyba

Tento konflikt môže viesť k veľkému vnútornému nepokoju a stresu. Ak im nedá žena priestor na vlastnú realizáciu, ako jediné východisko mnohokrát vidia práve milenecký pomer. To im potom pomôže sa cítiť vnútorne slobodnejšie.