Presunúť na hlavný obsah

Copenhagen Fashion Week SS24: TOP 6 módnych trendov priamo z ulíc severskej metropoly

Móda

Pozývame vás na ochutnávku street stylu z Copenhagen Fashion Week SS24. Spoznajte kľúčové trendy od minimalistického škandinávskeho štýlu cez konfrontačné kvety a psychadelické vzory.

Tento týždeň sa módni redaktori, dizajnéri a tvorcovia zhromaždili v dánskej metropole, aby sa vnorili do všetkého, čo sa týka Kodanského týždňa módy. Štyri dni objavovania nových talentov, učenia sa od odborníkov z priemyslu a sledovania najnovších trendov - bola to všestranná šou. Od minimalistického škandinávskeho štýlu cez konfrontačné kvety a psychadelické vzory, hostia mali oblečenie rovnako eklektické ako tí na móle. Zalando zdieľa šesť najlepších trendov spozorovaných na uliciach:

Inšpirujte sa: Kúsky, ktoré pridávajú kilá naviac: Týmto farbám a vzorom je lepšie sa vyhnúť aj počas leta

Vyber si ružovú

Od jari roku 2022 osvetľuje šatníky a je stále populárna. Ani horúčka spojená s Barbie neustupuje a ružová tak zostáva na vrchole. Kultúrny fenomén explodoval, pričom odborníci z priemyslu sa pýšia novou obľúbenou farbou sveta práve počas Kodanského týždňa módy. Vždy je tu odtieň, ktorý sa hodí každému, či už ide o farbu čerešní, fuchsiu alebo BarbieTM ružovú. Mnohé odtiene sa objavovali len nežne, v podobe doplnkov dodávajúcich trochu ružové. Inokedy sme mohli vidieť ružové outfity od hlavy až po päty, ako napríklad Beyonce v jej Acne Studios outfite - ten nám ukázal, že je viac spôsobov, ako nosiť farbu roka.

Nesmrteľné kvety a volániky

Kvety a volániky nás neopustia ani v ďalšom období a to sa ukázalo aj v uliciach Kodane. Tento štýl môžete nosiť za každých okolnosti. 3D kvety inšpirované Loewe SS23 kolekciou sme mohli vidieť aj na hosťoch, ktorí sa nebáli ukázať. Volániky a menej výrazné kvety potom zdobili oblečenie hostí, ktorí preferujú jemnejší vzhľad.

Všadeprítomné vzory

Výrazné vzory sa objavovali celý týždeň opäť všade. Do popredia módy sa dostali aj vďaka Loewe šatám. Tieto vzory sme videli na všetkých – editoroch aj tvorcoch, ktorým bol jasnou inšpiráciou štýl Kendall Jenner. Aj dizajnéri na čele s Y-Project a Roksandou si svojim príspevkom k tomuto trendu vyslúžili množstvo pozornosti.

Farba masla

Táto jemná farba preukázateľne zlepšuje náladu. Buttermilk yellow je tak novou béžovú. Tichý luxus, ktorý stelesňuje, sme mohli vidieť v kolekciách Rejina Pyo, Givenchy aj Bottega Venetta. Či už išlo o celý outfit alebo len o kabelku, tento pastelový odtieň žltej sme mohli pozorovať skoro na všetkých účastníkoch tohtoročného týždňa módy.

Office trend

Inteligentný a minimalistický dizajn bol tiež všadeprítomnou estetikou. Od veľkých čiernych oblekov po puzdrové sukne kombinované s crop topmi, trend office oblečenia je prítomný po celý rok 2023. Celosvetová senzácia, Emma D'Arcy, je jednou z mnohých celebrít, ktorá tento štýl drží stále na vrchole a to aj svojim oversized čiernym Acne Studio oblekom, so sukňou vrstvenou cez nohavice, ktoré obliekli na svojom debute v Golden Globe.

Neprehliadnite: Topánky, ktoré si treba zaobstarať v predstihu: Tieto kúsky budú na jeseň hitom

Športový štýl - absolútny víťaz

Keďže Majstrovstvá sveta vo futbale žien neustále nadchýnajú fanúšikov na celom svete, trend futbalových stretnutí s módou zaznamenáva ďalší nárast popularity po tom, čo ho odštartovali minuloročné majstrovstvá sveta vo futbale. Vzhľad možno dosiahnuť pomocou páru adidas Sambas a futbalového trička zastrčeného do džínsovej sukne alebo rovných džínsov. A futbal nie je jediný svet, v ktorom sa stretávajú šport a móda; od gorpcore po tenisové oblečenie, športová kategória ako celok je trendová. Kolekcia Paolina Russo predstavená na CPHFW demonštrovala pretnutie športu a módy na jedničku.