Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Film Priscilla zožal na festivale v Benátkach úspech: CHANEL vytvoril pre herečku svadobné šaty

Móda

Najnovší celovečerný film Sofie Coppolovej, podporovaný spoločnosťou CHANEL, rozpráva príbeh Priscilly Beaulieu, ženy, ktorá kedysi zdieľala život Elvisa Presleyho. V tomto životopisnom filme Sofia Coppola zobrazuje ich vzťah a rozpráva príbeh o prechode Priscilly do dospelosti, jej hľadaní identity a nezávislosti.

Sofia Coppola, víťazka Oscara za najlepší pôvodný scenár a Césara za najlepší zahraničný film za Stratený v preklade z roku 2004, pracovala po boku začínajúcich hercov Cailee Spaeny a Jacoba Elordiho v hlavných úlohách. Výrazne inšpirovaná zmyslom pre štýl, pôvabom a osobnosťou Priscilly Presleyovej, vzdala skutočne hollywoodsky hold jej citu a rock'n'rollovej elegancii: očné linky v štýle mačacích očí, výrazné, bohaté účesy, shift dress...

Čítajte tiež: VIDEO: CHANEL Ready-to-Wear jeseň/zima 2023/24: Virginie Viard priblížila, aké je to byť cudzinkou v Paríži

Práve v tomto kontexte, na žiadosť Sofie Coppolovej, ambasádorky domu, CHANEL špeciálne vytvoril svadobné šaty, ktoré mala Cailee Spaeny v kľúčovej scéne svojej svadby s Elvisom, reinterpretujúc tie, ktoré mala Priscilla na svojej svadbe v roku 1967.

Táto vyšívaná róba je inšpirovaná duchom kolekcie Haute Couture jar-leto 2020 spoločnosti CHANEL, ktorú predstavila Virginie Viard a vytvorila ju vďaka spoločným skúsenostiam ateliérov Haute Couture a Méters d'art. Nosí sa so závojom a 'arou, obe vyšívané Atelierom Montex. Vo filme sa objavujú aj ďalšie výtvory CHANEL, ako parfum CHANEL č. 5, zahliadnutý, keď sa Priscilla presťahuje do Gracelandu, čo znamená potvrdenie jej novoobjavenej ženskosti.

 

CHANEL podporuje režisérov a inštruktáže venované siedmemu umeniu a podporuje tvorbu kinematografie, pričom nadväzuje na prepojenia založené Gabrielle Chanel, ktorá už v roku 1930 cestovala do Hollywoodu, aby navrhla kostýmy pre filmy z produkcie od Samuela Goldwyna.

Neprehliadnite: VIDEO: Chanel Haute Couture jeseň/zima 2023/2024: Éra 70. rokov skutočnej Parížanky, ktorá spájala vkus a intelekt

Hollywood bol stredobodom inšpirácie Virginie Viardovej pre kolekciu House's Cruise 2023/24, predstavenú v Los Angeles. CHANEL má dlhoročné tvorivé priateľstvo so Sofiou Coppolovou. Pravidelne spolupracuje s House, najmä pri natáčaní v zákulisí na výstavách, ako sú napríklad kolekcie Méers d'art 2019/20 a jeseň-zima 2021/22 Haute Couture. Na červených kobercoch často nosí CHANEL. Keď získala cenu za najlepšiu réžiu na filmovom festivale v Cannes v roku 2017 za film The Beguiled, mala na sebe čierny tvídový oblek s bielym golierom a manžetami, čo odrážalo kódy emblémov domu reprezentantov.

Priscilla mala premiéru na Benátskom filmovom festivale 4. septembra 2023.

- Najčítanejšie -