Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Mária Čírová v šatách ako princezná: Aké zvyky a tradície majú počas Vianoc u nich doma?

Slovenské celebrity

Speváčka a hudobníčka Mária Čírová odštartovala šnúru vianočných koncertov so svojou rodinou. Zaujímalo nás, ako trávia Štedrý deň a aké zvyky počas najkrajších dní v roku majú.

Speváčka a hudobníčka Mária Čírová odštartovala pred pár dňami tradičnú šnúru vianočných koncertov Moje Vianoce spolu so svojou rodinou. Adventný čas pred Vianocami sa snaží spestriť a urobiť krajším všetkým ľuďom, ktorí milujú tento sviatočný čas, aby zažili pocit jednoty, radosť a aby im bolo príjemne. Ľudskosť, prajnosť je to, čo ju v tomto smere napĺňa. 

 

 

Vianoce majú v jej srdci špeciálny význam

O tom, že jej koncerty sú autentické a nezabudnuteľné, svedčí aj to, že hudbe sa venuje už viac ako tridsať rokov. Odmalička v nej vyrastala a obklopovala sa ňou: „Moje Vianoce sa mi spájajú špeciálne s ockovou hudbou, na ktorej som vyrastala. Pochádzam zo štyroch detí a obidvaja rodičia hrávali na gitare, špeciálne počas tohto vianočného obdobia. Vždy sme hrávali v kostole, u nás doma, koledovali sme. A mne to zostalo dodnes, spievam vlastne tie jeho pesničky, ktoré sme spievali, už tridsať rokov,“ prezradila dojato v úvode rozhovoru.

Kostýmy si tento rok navrhla sama

Mária zaujme nielen bravúrnym vystúpením, charakteristickým spevom, ale aj kostýmami v podobe šiat, ktoré vždy pútajú pozornosť. „Doteraz som vždy spolupracovala s módnymi návrhármi a stylistami, tento rok som urobila výnimku a kostýmy som si navrhla sama. Mám biely kostým, zlatý a červený,“ vysvetlila nám. 

Tradície u nich doma

Speváčka a hudobníčka nedá na svoju rodinu dopustiť a v jej obklopení sa cíti najšťastnejšie. Vždy túžila po veľkej rodine a to sa jej aj splnilo, keďže je hrdou mamou troch detí. „Najviac som pyšná, že vo svojich deťoch žijeme ďalej. Chcú byť súčasťou toho, chcú to s nami prežívať, chcú byť súčasťou koncertov. Zoe otvára koncert celosvetovou modlitbou, kedy všetko stíchne,“ hovorí hrdo a pokorne. 

U nich na Vianoce sa dodržiavajú tradičné zvyky, ktoré si priniesli s manželom zo svojich rodín a pokračujú v nich aj v tej svojej. „Dávame si medové krížiky na čelo, lámeme si jednu oblátku, ktorú potom rozdeľujeme, krájame jablko, dávame si nejaké peniažky pod stôl, aby nechýbala hojnosť počas celého roka a spievame si koledy. Milujeme Vianoce, keď sú v pohode,“ dodáva na záver.