Presunúť na hlavný obsah

Robím veci inak, pretože sa neriadim pravidlami, vychádzam zo srdca: Aké posolstvo tu zanechala princezná Diana?

Zahraničné celebrity

Žena s veľkým srdcom a túžbou meniť svet. Presne taká bola princezná z Walesu. Robila veci, ktoré nie vždy boli v súlade s protokolom, no ona v tom mala jasno. Do všetkého vkladala celú seba a more lásky.

Robte náhodné skutky láskavosti bez nároku na odmenu s vedomím, že jedného dňa niekto urobí to isté pre vás

Lady Diana Spencer, ktorú prezývali aj Princezná ľudu alebo Princezná ľudských sŕdc bola ženou, ktorá menila dejiny a v značnej miere ovplyvnila aj samotnú monarchiu. Od začiatku ako sa dostala do kráľovskej rodiny bola "iná". Aj napriek tomu, že kráľovná Alžbeta II. bola tou, ktorá Charlesa do sobáša s Dianou tlačila, napokon svoj krok vyhodnotila ako nie príliš ideálny. 

Áno, kedysi boli najdôležitejšie kritéria kráľovskej nevesty panenstvo, krása, mladosť a aristokratický pôvod. To všetko Diana spĺňala, len bola až príliš svojská a úprimná. Nemala problém hovoriť nahlas o veciach, ktoré mali byť tabu, dokonca sa odvážila kritizovať niektoré praktiky v monarchii.

Prečítajte siNajkrajší kráľ v histórii Británie? Vedci prišli s tým, ako bude vyzerať malý princ George, podobu s mamou nezaprie

Otvorene prehovorila o problémoch s bulímiou, túžbe po potrate, o Charlesovej nevere, ignorovaní jej ťažkostí zo strany rodiny. Napokon sa jej práve úprimnosť zrejme stala osudnou. Keď zomrela, zanechala tu po sebe dvoch malých synov. Ale aj nádherné posolstvo.

"Chcem, aby moji chlapci mali pochopenie pre ľudské emócie, neistotu, trápenie, nádeje a sny. Robím veci inak, pretože sa neriadim pravidlami, pretože vychádzam zo srdca, nie z hlavy a to ma dostalo do problémov. Ale niekto musí ísť von, milovať ľudí a ukázať to."

Skrátka Diana v mnohých veciach neváhala byť voči svetu oveľa otvorenejšia, ako pozlátko Windsorskej dynastie dokázalo uniesť. 

NeprehliadnitePrinc William očami astrologičky: V tomto je rovnaký ako jeho matka, princezná Diana, vďaka čomu je predurčený na úspech