Presunúť na hlavný obsah

Potraviny, ktoré pomáhajú bojovať proti kruhom pod očami: Zaraďte ich do jedálnička a vyskúšajte to

Krása

S nafúknutými kruhmi pod očami sme sa asi niekedy stretli všetci. Ak ich ale máme dlhodobo, potom môžu signalizovať problém. Tieto potraviny však obsahujú látky, ktoré pomáhajú s kruhmi pod očami bojovať a pomáhať im predchádzať.

Pohánka

Príčinou kruhov pod očami môžu byť aj oslabené cievne steny v oblasti očí. S tým skvele pomáha pohánka obsahujúca rutín. Nemusíte ju jesť iba ako prílohu namiesto ryže, ale je výborná aj v polievke alebo vo forme pohánkových palaciniek či lievancov.

Čítajte tiež: Denný a nočný krém, s ktorými omladnete: Testovali sme tieto beauty produkty na pleti 20, 30 a 40-ročnej ženy

Morské riasy

Morské riasy ako je kombu, arame, wakame, nori, hiziki a iné obsahujú omega3 mastné kyseliny. Ich konzumácia zlepšuje kvalitu spánku, bojuje proti nočným morám, námesačnosti a i. Odporúčam ich konzumovať v miso polievke, sushi, nátierkach, šalátoch, obilninách (napr. polentové kocky), vyrobte si z nich zdravé ochucovadlo jedál napríklad.

Pestrec mariánsky

Celá rastlina obsahuje liečivé zložky, ktoré podporujú regeneráciu pečene, posilňujú imunitu a pôsobia ako silný antioxidant. Pre najefektívnejší účinok sa odporúča semená pestreca rozomlieť a jesť nalačno 45 minút pred jedlom. Môžete si ich ale tiež zamiešať napríklad do rannej kaše. Ich chuť je mierne oriešková.

Uhorka

Uhorka obsahuje vysoký podiel vody, ktorá hydratuje jemnú pokožku okolo očí. Obsah vitamínu K pôsobí protizápalovo a vyrovnáva farebné nerovnosti pleti. Stačí si položiť plátky uhoriek na oči a dať si chvíľu relax.

Neprehliadnite: Pleťové séra, ktoré spomaľujú starnutie: Vďaka nim vaša pokožka viditeľne omladne

Rýchla pomoc na odstránenie kruhov pod očami

Ak sa rýchlo potrebujete zbaviť kruhov pod očami, skúste niektorý z týchto tipov:

  • šťava zo zemiakov – nastrúhajte surový zemiak a vytlačte z nej šťavu. V tej namočte vatový tampónik a priložte na kruhy pod očami. Nechajte 15 minút pôsobiť a opláchnite.
  • čierny či zelený čaj – sáčok s čajom sparte horúcou vodou, nechajte vychladiť a priložte na kruhy pod očami na minimálne 15 minút.
  • mäta – lístky mäty nadrťte a potierajte kruhy pod očami alebo lístky sparte horúcou vodou a do vychladnutého nálevu namočte vatový tampónik a na 15 minút priložte na kruhy pod očami.
  • kokosový olej – jemne ho vmasírujte do okolia očí.