Presunúť na hlavný obsah

Zmena životných cyklov nastáva každých 7 rokov: V akej fáze ste teraz vy?

Zábava

Náš život vraj ovplyvňujú tzv. 7 ročné cykly. Sú to obdobia, ktoré vždy definujú určité zásadné momenty. Zistite, v akej fáze sa práve nachádzate.

Mali ste niekedy pocit, že život sa pohybuje v tajomných vzorcoch, s vzostupmi a pádmi, ktoré sa opakujú? V skutočnosti existuje skrytý rytmus, ktorý nás vedie životom. Myslite na to ako na mapu svojho života. Prevedie vás všetkými procesmi, od detstva cez dospievanie, dospelosť a ďalej. Svoje skúsenosti prežívame v sedemročných cykloch, ktoré vedú našu cestu počas celej existencie.

Mohlo by vás zaujímať: Kuriózna kompatibilita medzi týmito dvomi znameniami: Môžu byť excelentným párom a toto sú dôvody!

Je to plán, ktorý nám umožňuje vydať sa do vonkajšieho sveta a položiť základy pre ďalší cyklus, ktorý príde. Počas nich sa učíme, dostávame hlboké lekcie, zdokonaľujeme svoje fyzické a emocionálne inštinkty a objavujeme duchovný rast.

Prvé dva 7-ročné cykly: Základy detstva, zárodky rastu a oddanosť životu

Prvých sedem rokov nášho života predstavuje základ pre to, čo príde. Je to presne ten čas, keď sa začíname učiť, objavovať, čo je okolo nás a ukazujeme prvé známky nášho charakteru. Detstvo vnímame ako obdobie dospievania. 

V nasledujúcom sedemročnom cykle, od 7 do 14 rokov, vstupujeme do nového horizontu poznania a sebarozvoja. Ako naše kognitívne schopnosti napredujú, veciam ľahšie rozumieme, začíname definovať svoju osobnosť a hlbšie interagovať s ostatnými, pričom si vytvárame osobné vzťahy. Je to tiež čas, keď je naše telo veľmi citlivé na vonkajšie faktory, vďaka čomu sme náchylnejší na choroby. Keď však tieto výzvy prekonáme, nastáva znovuzrodenie.

Vek 14 až 21: dospievanie, sebaobjavovanie a divoké emócie

Dospievanie je etapa života, ktorá často vyvoláva zmes zvedavosti, zmätku a divokých emócií. Tento sedemročný cyklus je kolotočom osobného rastu, zmien a objavenia sa nášho jedinečného ja. Je to tiež čas neistých vzťahov, konfliktov, boja s problémami identity, napĺňania našich vášní a objavovania vlastnej sexuality.

V období dospievania nás tiež ženie sila všetko objavovať, zaľúbiť sa a nadviazať priateľstvá. Aby sme zistili, kto sme, môžeme objaviť nové záujmy a experimentovať s nimi. Je to tiež čas, keď stanovujeme hranice a spochybňujeme autoritu, presadzujúc svoju nezávislosť.

Vek 21 až 35: Prechod do dospelosti, budovanie stability a zakladanie koreňov

Keď vstúpime do mladej dospelosti, ocitneme sa v kritickom období života. Orientujeme sa v zodpovednostiach a zložitostiach života a sledujeme vyššie vzdelanie a kariéru. Je to čas, keď sa v mnohých rôznych oblastiach nášho života vytvárajú nové začiatky, stabilita a korene. Mladá dospelosť je tiež obdobím, kedy zvyčajne dosahujeme finančnú nezávislosť a budujeme vzťahy.

Často prehlbujeme vzťahy, ktoré začali skôr v živote, vytvárame nové spojenia. Tvrdo pracujeme na tom, aby sme si definovali svoju identitu, sledujeme ciele a túžby a zároveň bojujeme s povinnosťami každodenného života. Je to obdobie rozvoja, dozrievania a sebaobjavovania, počas ktorého zasievame semienka stability a kladieme základy pre budúce kapitoly.

Vek 35 až 42: Zažívanie krízy stredného veku a spochybňovanie

Mnoho ľudí sa ocitne uprostred transformačného štádia, keď dosiahnu vekovú hranicu 35 až 42 rokov. Tento sedemročný cyklus zvyčajne prichádza s pocitmi reflexie, potrebou introspekcie a pochybností. Keď zápasíme s tým, že čas plynie a my sme v živote nesplnili všetky ciele, môžeme začať uvažovať o rozhodnutiach, ktoré sme urobili a prehodnotiť svoje priority.

Počas tohto obdobia hlbokého sebaobjavovania často čelíme našim najhlbším túžbam, obavám a obmedzeniam. Nemali by sme to však vnímať ako krízu, keďže môžeme rásť a transformovať sa aj sami, ak sa zameriame na perspektívy do budúcnosti.

Vek 42 až 49 rokov: Premýšľanie a hľadanie duše

Keď dosiahneme vekové rozpätie 42 až 49 rokov, často zažívame obdobie reflexie a introspekcie. Tento sedemročný cyklus je charakterizovaný silnou túžbou objaviť naplnenie, zmysel v našich životoch. Mali by sme sa zamyslieť nad našimi rozhodnutiami, prehodnotiť svoje princípy a hľadať lepšie spojenie medzi vnútornými ašpiráciami a svetom okolo nás.

V tejto fáze sa môžeme cítiť nútení nasledovať svoje vášne, zmeniť svoju kariéru, vzťahy alebo začať nové dobrodružstvá. Môžeme túžiť po sebazdokonaľovaní. Takisto je to čas skúmania a sebaobjavovania, keď sa znovu spojíme so svojou vnútornou múdrosťou a objavíme, čo nás skutočne robí šťastnými a naplnenými.

Vek 49 a ďalej: Kontinuita a odraz v neskoršom živote

Po 49. roku života, vstupujeme do obdobia kontinuity a reflexie. Teraz máme možnosť zamyslieť sa nad kapitolami, ktoré sme prežili, osláviť naše víťazstvá a zmieriť sa s akýmikoľvek nevyriešenými výzvami. Neustále rastieme, učíme sa a prispôsobujeme sa, keď prijímame poznatky, ktoré sme nazbierali počas celoživotných skúseností.

Neprehliadnite: Ktoré znamenia zverokruhu v lete najčastejšie podvádzajú? Baran vie prekvapiť, Vodnár sa občas utrhne z reťaze

Neskoršie roky predstavujú príležitosť rozvíjať vďačnosť, upevňovať vzťahy s blízkymi a podeliť sa o naše skúsenosti s mladšími generáciami. Je to obdobie na reflexiu, obdobie, v ktorom môžeme uvažovať o význame a smerovaní našich životov a nájsť uspokojenie v odkazoch, ktoré po sebe zanechávame.