Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Lucia Hablovičová mala na sebe zrecyklované šaty: Je nezmysel nosiť nádherné šaty len na jeden večer

Slovenské celebrity

Bývalá moderátorka a podnikateľka Lucia Hablovičová zažiarila na Česko-Slovenskom plese 2024 v róbe dvorného návrhára Borisa Hanečku. Šaty už mala predtým na sebe a prezradila dôvod, prečo sa rozhodli opäť ich vyniesť.

V pražskom Obecnom dome oslávil Česko-Slovenský ples svoje desaťročné jubileum. Tradičné stretnutie významných osobností z oblasti kultúry a umenia, vedeckého, podnikateľského, diplomatického a politického života opäť pripomenul vzájomnosť a otvoril priestor na utuženie priateľských vzťahov medzi Českou republikou a Slovenskou republikou. Aj pri svojom jubileu pripomenul ples významné kultúrno-spoločenské, politické a historické udalosti.

Čítajte viac: Česko-Slovenský ples 2024: Éterická bohyňa Vica Kerekes, Lucia Hablovičová či stálica Andrea Verešová

 

 

Šaty na jeden večer sú neekonomické, ale aj nezmyselné

Bývalá moderátorka a podnikateľka Lucia Hablovičová prišla na ples v sprievode dlhoročného kamaráta, návrhára Borisa Hanečku. Róba, ktorú mala na sebe pochopiteľne pochádzala z ateliéru tohto dizajnéra a dokonca sme ju už mohli v minulosti vidieť. „Som hrdou nositeľkou Borisovej nádhernej róby,“ prezradila nám v úvode, pričom sa s dizajnérom rozhodli, že nebudú tentokrát voliť nové šaty, ale zrecyklujú niečo z Borisovho ateliéru. „Róbu sme recyklovali – dôvod nebol, že sme museli, ale že sme chceli. V dnešnej dobe treba poukázať na to, že šaty na jeden večer sú neekonomické, ale aj nezmyselné. Nikto z nás nemá skrine také, aby si jedny nosené šaty odkladal celé roky,“ povedala Lucia na margo udržateľnejšieho prístupu k móde a pokračovala: „Je to obrovská škoda šiť niekoľko mesiacov nádherné šaty, ktoré raz sa niekde objavia a život sa skončí,“ vzdala úctu dizajnérom. 

Kultúrnym klenotom večera bola slávnostná pripomienka 200. výročia od narodenia Bedřicha Smetanu. Smetanova sieň Obecného domu v Prahe, kde sa ples tradične koná, pripomenul všetkým hosťom velikána hudby, ktorého tvorba sa stala základom kultúrneho mosta spájajúceho naše národy. Práve inscenácia jeho opery Hubička otvorila v roku 1920 Operu Slovenského národného divadla. Boris Hanečka prezradil, že momentálne tvorí kostýmy práve pre operu Hubička: „Momentálne chystám operu Hubička.  Bedřichovi Smetanovi je zasvtený tento večer, takže som tu trochu aj pracovne, nielen že som šil róby na tento ples,“ dodal na záver nášho rozhovoru. 

Mohlo by vás zaujímať: Plesová sezóna 2024 je v plnom prúde: Inšpirácie na šaty ako z rozprávky pre modernú princeznú