Presunúť na hlavný obsah

Obrovský úspech pre Slovensko! Misska Sophia Hrivňáková sa stala najkrajšou Európankou

Slovenské celebrity

Sophia Hrivňáková sa stala európskou víťazkou súťaže Top model Competititon s titulom TOP MODEL EUROPA a zároveň jednou zo štyroch najlepších modeliek TOP 4 MISS WORLD TOP MODEL.

Stala sa tak vlastne najlepšou európskou modelkou v súťaži Miss World a jednou zo štyroch kontinentálnych víťaziek  tejto súťaže, spolu s reprezentantkami Martiniku, Turecka a Botswany, ktoré sa stali víťazkami ďalších kontinentov Ameriky, Afriky a Ázie. 

Čítajte viac: Miss Slovensko 2021 Sophia Hrivňáková vycestuje na svetovú súťaž: Reprezentovať nás bude v tomto ľudovom kroji!

71. Miss World  sa blíži do finále, ktoré sa uskutoční už najbližší víkend v sobotu 9. marca. Naša zástupkyňa Miss Slovensko 2021 Sophia Hrivňáková reprezentuje Slovensko  a už dva týždne  trávi v Indii a zúčastňuje sa rôznych  súťažných,  spoločenských, ale aj  zaujímavých charitatívnych aktivít.

Sophia na svojich sociálnych sieťach  denne informuje o priebehu súťaže a zapojila sa do významnej svetovej  výzvy na záchranu tigrov. Súťaž Miss World participuje na multimediálnej výzve so zameraním na kampaň “Zachráňme tigra”, ktorú zastrešuje minister lesov, kultúrnych záležitostí a rybolovu vlády štátu Maháraštra v Indii. Táto kampaň vyvrcholila počas víkendu na festivale  v indickej Tadobe 3. marca @mytadoba a 112 delegátiek súťaže Miss World prostredníctvom svojich mediálnych kanálov v celom svete informovalo o naliehavej potrebe chrániť tieto majestátne tvory.  Tigre sú,  bohužiaľ, celosvetovo ohrozeným druhom. Miesta ako Tadoba-Andhari Tiger Reserve v štáte Maháraštra však dávajú nádej na ich záchranu a vďaka vytrvalému úsiliu o ochranu prírody sa v tejto rezervácii podarilo dosiahnuť pozoruhodné oživenie populácie tigrov a voľne žijúcich zvierat. Napriek tomu, tieto majestátne stvorenia čelia mnohým nebezpečenstvám.

Preto sa aj  Miss Slovensko Sophia  snaží  podporiť na Slovensku celosvetové povedomie o Tadobe, obhajovať ochranu tigrov a predchádzať degradácii biotopov, pytliactvu a nezákonnému medzinárodnému obchodu s časťami a produktmi z tigrov.

Neprehliadnite: Jana Vozárová alias slovenská Audrey Hepburn: Podoba s ikonou fashion sveta sa v nej nezaprie, čo ešte majú spoločné?

Všetky informácie o 71. ročníku Miss World môžete sledovať na oficiálnom profile a webovej stránke missworld.com, kde má Sophia profil so správami, ktoré počas súťaže sama pridáva.