Presunúť na hlavný obsah

Nový seriál o cisárovi módy, Karlovi Lagerfeldovi: Vtiahne vás do centra 70. rokov v Paríži či na elitné večierky

Móda

Disney+ prichádza s prvým trailerom k seriálu Becoming Karl Lagerfeld s Danielom Brühlom v hlavnej úlohe.

Spoločnosť Disney+ na tlačovej konferencii festivalu Canneseries vo Francúzsku oznámila, že očakávaný šesťdielny pôvodný dramatický seriál Becoming Karl Lagerfeld bude mať premiéru všetkých častí 7. júna 2024 exkluzívne na Disney+. K seriálu produkovanému spoločnosťami Gaumont a Jour Premier zverejnili aj prvé fotografie, trailer a plagát.

Čítajte tiež: Pôvodný dramatický seriál Cristóbal Balenciaga: Život módneho dizajnéra, ktorý obliekal aristokraciu a elitu

V roku 1972 má Karl Lagerfeld (Daniel Brühl) 38 rokov a ešte nenosí svoj ikonický účes. Je návrhárom konfekcie, ktorého široká verejnosť nepozná. Kým sa zoznámi a zamiluje do sčítaného Jacquesa de Baschera (Théodore Pellerin), ambiciózneho a znepokojujúceho mladého dandyho, najtajomnejší z módnych návrhárov sa odváži postaviť svojmu priateľovi (a rivalovi) Yvesovi Saint Laurentovi (Arnaud Valois), géniovi haute couture, za ktorým stojí neohrozený obchodník Pierre Bergé (Alex Lutz).

Seriál Becoming Karl Lagerfeld divákov vtiahne do centra 70. rokov, do Paríža, Monaka a Ríma, aby sledovali impozantný rozkvet tejto zložitej a ikonickej osobnosti parížskej módy, ktorú už vtedy poháňala ambícia stať sa cisárom módy.

Medzi pôvabom a stretmi ega, veľkolepými večierkami a ničivými vášňami objavíte príbeh Karla pred Lagerfeldom.

Jedinečný príbeh, ktorý je adaptáciou bestselleru Kaiser Karl od Raphaëlle Bacquéovej (vydavateľstvo Albin Michel) a ktorý sa dostáva na filmové plátna po prvý raz, spája hviezdne herecké obsadenie. Zahrali si v ňom Daniel Brühl (Na západe nič nové, Captain America: Občianska vojna, Rivali, Nehanební bastardi, Good Bye, Lenin!) ako módny návrhár, Théodore Pellerin (La Dérive des continents (au sud), Solo, Franklin, On sa bojí) ako Jacques de Bascher a mužský herecký objav z festivalu Lumiére 2018 Arnaud Valois (120 tepov za minútu, L'Effet veuf, Dievča z vlaku, Garçon chiffon, Jarná kvetinka) ako Yves Saint Laurent. Alex Lutz, ovenčený cenami César za najlepší mužský herecký výkon v roku 2019 a Molière v rokoch 2016 a 2020 (Vortex, Guy, Romantická komédia, Červený barón, Une Nuit) si zahral Pierra Bergého.

Na režisérsku stoličku si sadol Jérôme Salle (Kompromat, Totems, L'Odyssée, Zulu, Anthony Zimmer), ktorý režíroval časti 1, 2 a 6 tejto veľkej série. O umeleckú produkciu sa delí s producentom Arnaudom de Crémiersom z Jour Premier.

Časti 3, 4 a 5 režírovala Audrey Estrougová (Tout va bien, Supremes). Isaure Pisani-Ferryová (Braqueurs, Vampires, Kaboul Kitchen) je tvorkyňou seriálu spolu s Jennifer Haveovou (Infidèle, Les Bracelets Rouges) a Raphaëlle Bacquéovou. Isaure Pisani-Ferryová je zároveň hlavnou scenáristkou seriálu, pričom všetky časti napísala spolu s Dominique Baumardovou (Le Jeune imam, Braqueurs, Le Bureau des légendes), Jennifer Haveovou a Nathalie Hertzbergovou (Le Procès Goldman).

Seriál poukazuje aj na osobnosti z oblasti módy a kultúry, ktoré sa v tom čase stretávali s Karlom Lagerfeldom. Agnès Jaouiová, ktorá získala cenu César za najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe v rokoch 1998, 2001 a 2016 (À l'Ombre des filles, En Thérapie, Comme un avion, Le Goût des autres) hrá Gaby Aghionovú, zakladateľku módneho domu Chloé, ktorá významne prispela k jeho sláve. Jeanne Damasová, módna návrhárka a herečka vo filmoch La Sincérité a Rock'n Roll, si zahrala Palome Picassovú a speváčka a modelka Claire Laffutová zasa Loulou de La Falaiseovú. Legendárnu herečku Marlene Dietrichovú hrá Sunnyi Mellesová, ktorú diváci mohli vidieť vo filme Trojuholník smútku ocenenom Zlatou plamou v roku 2022. Andyho Warhola si zahral Paul Spera (On the Line, Une Femme d'exception, Mária- Antoinetta).

Neprehliadnite: VIDEO: Film Priscilla zožal na festivale v Benátkach úspech: CHANEL vytvoril pre herečku svadobné šaty

Pozoruhodné obsadenie dopĺňa nemecká herečka Lisa Kreuzerová, ktorej eklektická kariéra zahŕňa filmy Wima Wendersa, Patricea Chéreaua, Amosa Gitaia a seriál Dark. V seriáli sa zhostila úlohy Karlovej matky Elisabeth Lagerfeldovej.

Seriál Becoming Karl Lagerfeld produkovali Isabelle Degeorgesová pre Gaumont a Arnaud de Crémiers pre Jour Premier.

Prvé dve časti seriálu budú mať premiéru na festivale Canneseries.