Presunúť na hlavný obsah

Trendy slnečných okuliarov na jar/leto 2024: Budú sa nosiť tieto dizajny a tiež fashion retiazky

Móda

Slnečné okuliare na jar/leto 2024 inšpirované kolekciou CHANEL Ready-to-Wear prinášajú aktuálne trendy na nasledujúcu sezónu.

Óda na slobodu a pohyb, kolekcia Ready-to-Wear jar-leto 2024 je celá o bezstarostnej sofistikovanosti, ako Virginie Viard čerpala inšpiráciu z Villa Noailles v Hyères, modernistickej budovy, ktorú navrhol Robert Mallet-Stevens.

Čítajte viac: CHANEL Ready-To-Wear jar/leto 2024: Óda na slobodu a pohyb inšpirovaná modernistickou vilou

Odkazy na Marie-Laure de Noailles a Gabrielle Chanel, spojené silnými osobnosťami a ich intimitou s avantgardou, možno vidieť v čiernych slnečných okuliaroch so zlatými retiazkami prítomnými už od prvých siluet na móle.

Dlhé splývavé šaty a tvídový plášť boli spárované so slnečnými okuliarmi so šošovkami Blue Light a čiernymi acetátovými rámami. Ich pravouhlé línie zvýrazňuje emblémová kovová retiazka prepletená kožou, ktorá siaha až do dlhého saautoirového náhrdelníka. Retiazka sa objavuje aj na dizajne acetátových slnečných okuliarov inšpirovaných štítmi z 90. rokov.

Pruhované sako a nohavice prerušované dvojitým C inšpirovali pár štvorcových slnečných okuliarov s dvojitým mostíkom z acetátu vytlačeným rovnakým geometrickým vzorom.

Mohlo by vás zaujímať: CHANEL jar/leto 2024 Haute Couture: Pocta baletu a tancu priamo na prehliadkovom móle v Paríži