Presunúť na hlavný obsah

Topmodelka Michaela Kocianová prezradila svoju beauty rutinu: Rituál krásy s francúzskym šarmom

Krása

Topmodelka Michaela Kocianová je v rámci starostlivosti verná francúzskej značke Biologique Recherche šitej na mieru. Ako vyzerá jej beauty rutina počas bežných dní?

Topmodelka Michaela Kocianová, agentúry Elite, patrí medzi naše najúspešnejšie modelky na domácej scéne a v zahraničí. Kariére profesionálnej modelky sa venuje už dvadsať rokov a bola jedinou Slovenkou, ktorá predvádzala pre Victoria's Secret. Objavila sa na titulkách svetových módnych magazínov a predvádzala na svetových fashion weekoch. Pleť modelky je pri takomto tempe vystavená neustálym premenám a makeupu, o to dôležitejšia je starostlivosť a beauty rutina počas bežných dní.

Pleť modeliek je často vystavovaná stresu, neustálym zmenám a make-upom, preto je dôležitá dôkladná starostlivosť. Ty si dlhodobo verná francúzskej kozmetike Biologique Recherche, čím si ťa získala?

Počas svojej kariéry som vyskúšala mnoho výrobkov, ale Biologique Recherche kozmetika mi sadla najlepšie a hlavne mám starostlivosť ušitú presne pre potreby mojej pleti. Najskôr sme pleť dôkladne diagnostikovali a potom mi odporučili konkrétne výrobky. Vyhovuje mi, že domácu starostlivosť vždy nastavuje kozmetická špecialistka zo salónu, môžem sa na ňu kedykoľvek obrátiť a obratom mi poradí. Taktiež sa mi páči koncept značky, že sa produkty zámerne dajú zakúpiť iba v autorizovaných salónoch Biologique Recherche. Každý rok prinášajú na trh množstvo úžasných noviniek a produkty skutočne fungujú.

Ako vyzerá tvoja ranná beauty rutina?

Začínam čistením pleti, čo je nesmierne dôležité. V noci sa pokožka detoxikuje, preto je veľmi dôležité ju ráno dôkladne očistiť, aby sa dobre vstrebávali účinné látky z ďalších aplikovaných produktov. Taktiež som sa naučila, že pleti prospieva umývanie studenou vodou. Používam okysličujúce mlieko Lait VIP 02, následne aplikujem Lotion P50, hydratačné sérum a Creme Pigm 400.

Aké produkty Biologique Recherche máš v kozmetickej poličke a ktoré z nich musíš mať vždy po ruke v kabelke?

Určite je to hydratácia pier Bio Kiss a korektor pod oči Eye Care Concealer, ktorý nielen zakrýva nedostatky, ale zároveň pri pravidelnom používaní zmenšuje odtoky a tmavé kruhy v očnom okolí. To sú moje MUST HAVE!

Ak by si mala povedať jeden „must-have“ produkt od nich, ktorý by to bol?

Ja milujem takmer všetky výrobky z BR, ale ak by som mala vybrať iba jeden, tak to určite bude Creme Pigm 400. Milujem jeho konzistenciu, perleťový nádych, ktorý zanecháva na pleti a ako krásne zjednocuje tón pleti.

Pravidelne sa zveríš do rúk odborníčok, na aké procedúry nedáš dopustiť a ako často sa staráš o to, aby si mala odbornú konzultáciu?

Takmer vždy, keď idem na kozmetiku, či už v Prahe do BR Lounge Švihanka, v Bratislave do Women's Care Center alebo v neposlednom rade v Kolačíne u Maťky, ktorá pracuje s BR, tak sa začína diagnostikou môjho aktuálneho stavu pleti, čo práve teraz potrebuje. To oceňujem zo všetkého najviac – schopnosť reagovať na aktuálny stav a nastavenie individuálnej starostlivosti na základe výsledkov. Procedúra je teda za každým iná, zostavená presne pre moju pokožku a jej aktuálne potreby. Úžasné sú tiež prístroje, ktoré sa používajú počas ošetrenia v salóne. Efekt je potom WOW.

Pleť sa vekom mení, ty si spozorovala na sebe nejaké zmeny po tridsiatke? Je niečo, čo si predtým nerobila a teraz si na tom dávaš záležať?

Áno, určite! Používam SPF, aj keď som iba doma. Nikdy som to nejako neriešila, avšak poslednú dobu je to niečo, bez čoho nevyjdem z domu. Taktiež som si najviac obľúbila pigmentovú a hydratačnú starostlivosť, čo v minulosti nebola až taká priorita.

Večerná rutina je jedna z najdôležitejších, ako by si opísala tú tvoju?

Opäť, ako ráno, tak aj večer, vyčistím pleť a urobím malú masáž, aby sa prekrvila. Následne  nanesiem všetky potrebné séra. Zakončím krémom, a finálnym krokom je finishing sérum. Potom počkám aspoň cca 30 min, nech sa to všetko poriadne vstrebá a môžem ísť spať.