Presunúť na hlavný obsah

Dokonalé obočie vyzdvihne autenticitu ženy: Hair Strokes, Microblading, či Powder Brows, ktorá technika je pre vás vhodná?

Krása

O tom, že krásne tvarované obočie dokáže dokonale vyzdvihnúť prirodzenosť a výnimočnosť každej ženy niet pochýb. Tvári skrátka dodáva výraz. My sme preto vyspovedali Simi Bauman, uznávanú odborníčku v tejto oblasti a prezradila nám, čo je pre koho najvhodnejšie.

Simi Bauman, je skutočná a uznávaná odborníčka, v rôznych technikách úpravy obočia. Pracuje pod záštitou prestížnej akadémie Phibrows, ktorej absolvovanie je naozaj náročné. Nejde totiž o žiaden rýchlokurz, ale musíte absolvovať niekoľko levelov, kým sa dopracujete k tomu, že ste hotová artistka. 

Aká technika úpravy obočia je aktuálne najžiadanejšia? Po čom ženy najviac v tomto túžia, resp. aké sú najčastejšie požiadavky? 

Momentálne je najžiadanejšia technika Hair Strokes. Je to zároveň najmodernejšia technika tetovania obočia, vykonáva sa so strojčekom a s jednorázovými nadstavcami-cartridgmi. Je vhodná aj pre tie ženy, ktoré už v minulosti podstúpili nevhodné tetovanie obočia a následne odstránenie. Obočie totiž vyzerá hyperrealisticky a vydrží až 24 mesiacov. 

Po 2 rokoch odporúčam farbu obočia oživiť, urobiť taký "refresh", nakoľko Hair Strokes sa tetuje len 0,3 mm do dermis, je veľmi šetrné k pokožke a neoxiduje do nežiadúcich odtieňov len vybledne. Momentálne je Hair Strokes najmodernejšia technika tetovania obočia. Neviem si predstaviť, čo vymyslia realistickejšie.​

 

Aký je rozdiel medzi Microbladingom, Powder Brows a Hair Strokes? 

Microblading je tetovanie obočia, vykonáva sa s tetovacím perom a s jednorazovými čepielkami. Je vhodný pre tie dámy, ktore ešte nikdy nepodstúpili tetovanie/odstraňovanie obočia. Je vhodný pre suchú/normálnu pokožku. Je to tetovanie chĺpkov a vydrží 12-18 mesiacov. Pigment bledne a po vyblednutí sa odporúča oživenie farby - refresh obočia.

Powder Brows je tetovanie obočia vykonáva sa so strojčekom a a jednorázovými ihlami. Je vhodný pre dámy, ktoré majú normálnu/mastnú pokožku. Takisto aj pre klientky, ktoré už podstúpili odstraňovanie obočia. Vyhľadávajú ho dámy, ktoré túžia po elegantnom a upravenom vzhľade obočia.

Hair Strokes je momentálne najmodernejšia technika tetovania obočia. Vykonáva sa so strojčekom a s jednorazovými ihlami, je vhodný aj pre klientky, ktoré nikdy nepodstúpili tetovanie obočia aj pre dámy, ktoré už absolvovali odstraňovanie. Tetujú sa chĺpky, ktoré úplne imitujú tie skutočné a výsledok je hyperrealistický.

Ktorou technikou vieme docieliť čo najprirodzenejší efekt? 

Momentálne najviac realistický vysledok dokážeme docieliť technikou Hair Strokes.

 

Sú nejaké kontraindikácie, kedy si tento typ skrášľovanie nemôžeme dopriať? 

Microblading neodporúčam v prípade, ak má žena mastnú/pórovitú pokožku, rovnako, ak už  klientka v minulosti podstúpila tetovanie/odstraňovanie. Powder Brows zase v prípade, keď niekto dlhodobo užíva lieky na riedenie krvi a to isté platí aj pri Hair Strokes.