Presunúť na hlavný obsah

Letné dovolenkové tipy Sloveniek, Kinga Puhová: Klenot francúzskej riviéry, ktorý si zamiloval aj JFK, Picasso, či Hemingway

Slovenské celebrity

Táto žena je nielen krásna a pôvabná, ale má aj obrovské srdce a čistú dušu. Kinga Puhová napriek sláve a popularite ostáva nohami pevne na zemi, nechýba jej pokora a to na nej obdivujeme. Prezradila nám, ktoré dovolenkové miesta sú jej srdcovkou.

Aká je tvoja najobľúbenejšia letná dovolenková destinácia a prečo? Prezraď aj tvoj tip na super ubytko, kde sa najesť, či kam zájsť na výlet... 

Je ťažké vybrať jednu obľúbenú destináciu, nakoľko ich mám viac. V zimnom období je to určite útek do tepla napr. na Maldivy, ktoré sú mojou srdcovkou. Čo sa ale týka leta, je moja srdcovka Azúrové pobrežie vo Francúzsku, pre jeho stredomorskú atmosféru. V porovnaní s inými dovolenkovými destináciami, pre mňa ponúka niečo jedinečné a to svoju unikátnu polohu medzi azúrovým morom, majestátnymi Alpami a voňavým prímorským Provensálskom.

Výhodou je aj krátky let do Nice, hlavného mesta francúzskej riviéry, ktoré nazývajú aj "krásavica" a to úplne oprávnene. Charakterizuje ho palmová promenáda Promenade des Anglais a staré mesto s úzkymi uličkami a pastelovými budovami.

Ďaľšie ligotavé mesto pobrežia Cannes s filmovým festivalom a chodníkom slávy asi nemusím predstavovať. Je symbolom glamouru a luxusu a navštevujú ho mnohé svetové hviezdy a celebrity.

V blízkosti Cannes odporúčam navštíviť reštauráciu La Guérite na skalnatej zátoke neďalekého ostrovčeka Ile Sainte-Marquerite, ktoré okrem vynikajúcich stredomorských špecialít, ponúka aj unikátny výhľad na scenériu zálivu v Cannes. Dostanete sa naň loďkou z prístavu v Cannes.

Poloostrov Cap d´Antibes patrí tiež medzi najznámejšie strediská pobrežia, očarilo ma svojimi piesočnými plážami, starými uličkami a pôvodnými hradbami. Krásny zážitok bol Hotel du Cap Eden Roc, legendárne miesto, klenot francúzskej riviéry, ktoré si zamiloval aj JFK, Picasso alebo Hemingway. Pre milovníkov umenia je tu Picassovo múzeum v Chateau Grimaldi.

Ďaľšie miesto, ktoré ešte musím spomenúť je St. Tropez so závanom nostalgie a množstvom luxusných viliek a jácht. Ikonická pláž Pampelonne v St. Tropez je jednou z najkrajších pláží na svete, s množstvom vynikajúcich reštaurácií, luxusných obchodov a butikov, nádhernou scenériou a možnosťami vodných športov pre tých, ktorí obľubujú aktívnu dovolenku. Táto pláž ponúka všetko, bez ohľadu na to, či hľadáte kľud a pohodu, alebo vzrušenie a zábavu.

Na ubytovanie na Azúrovom pobreží odporúčam vybrať si hotel orientovaný smerom na more, pre jedinečný výhľad, kde takmer splýva azúrovomodré more v rôznych odtieňoch s modrou oblohou.

Ešte na záver spomeniem Monako, so svetoznámym kasínom, neďaleko za ním je krásna kamienková pláž Larvottoa, japonské záhrady. Určite navštívte aj Oceánografické múzeum, ktoré založil knieža Albert I., vášnivý oceánograf. Francúzska riviéra je európskym pokladom, ktorý nadchne každého, nech už od svojej dovolenky očakáva čokoľvek. Oddych, poznávačku, luxus, skvelé jedlo a možno aj svetoznáme celebrity.