Presunúť na hlavný obsah

Svetové finále Schwarzkopf Elite Model Look: Predstavujeme vám 40 finalistov z celého sveta, z ktorých dnes spoznáme víťaza

Modeling

Elite Model Look, globálne najznámejšia modelingová súťaž, sa vracia do Prahy. 15. júna 2024 sa preto pozornosť módneho priemyslu bude sústrediť na pražskú 02 arénu, ktorá bude hosťovať jubilejné 40. svetové finále. Projekt odštartuje kariéru novým modelingovým talentom. 40 finalistov bolo vybraných z radov tisícich uchádzačov až 105 národností. Organizátori pripravujú vo všetkých smeroch prelomový zážitok, na ktorom spolupracujú s tímom realizujúcim Transmission Festival.

Praha bude hostiť svetové finále súťaže Schwarzkopf Elite Look už po tretíkrát. Naposledy to bolo pred dvoma rokmi v Španielskej sále na Pražského hradu. Najprestížnejšia modelingová súťaž na svete oslavuje 40. výročie svojho založenia a organizátori gala večera si na túto príležitosť pre hostí pripravili hneď niekoľko noviniek. Tou najzásadnejšou je zmena samotnej lokácie. Finále sa uskutoční v pražskej O2 aréne, pričom na dramaturgii večera sa spolupodieľa Transmission Festival, ktorý  každoročne organizuje veľkolepú show kombinujúcu špičkovú technológiu a ohromujúce špeciálne efekty sprevádzané živými vystúpeniami. 

Finalisti z celého sveta si užijú ubytovanie a služby Mama Shelter Prague, oficiálneho partnera 40. svetového finále Schwarzkopf Elite Model Look. Lifestylový hotel s dizajnovou reštauráciou a pestrofarebnou terasou poskytuje organizátorom i finalistom komplexné zázemie v srdci pražských Holešovíc. Jeho jedinečné fotogenické priestory naviac vytvárajú estetickú synergiu s konceptom celej súťaže. 

„Elite Model Look oslavuje 40 rokov a je neuveriteľné, že je viac ako tri dekády súčasťou aj môjho života. Zažil som zlatú éru modelingu, kedy Linda a Naomi boli súčasťou projektu a medzi finalistkami sa objavovali mená ako Gisele Bündchen, Alessandra Ambrosio či Lara Stone. Som nesmierne hrdý na naše objavy zo Schwarzkopf Elite Model Look ČR a SR – spomeniem napríklad Lindu Vojtovú, Hanu Jiříčkovú, Michaelu Kociánovú, Barboru Podzimkovú Černú, alebo Michaelu Hlaváčkovú,“ bilancuje pred jubilejným ročníkom Saša Jány, producent svetového finále a riaditeľ agentúry Elite Prague. 

„Predsedami poroty tohto najprestížnejšieho projektu hľadania nových tvárí modelingu boli legendy módneho priemyslu ako Peter Lindbergh, Azzedine Alaia, Jean-Paul Gaultier alebo Victoria Beckham. Naviac mám tento rok už po tretíkrát česť produkovať svetové finále v Prahe. Po Obecnom dome a Španielskej sále Pražského hradu máme teraz pre jubilejný ročník úplne nový koncept, ktorý sme pripravili v spolupráci s Transmission Festivalem v O2 aréne,“ dodáva. 

Úlohy moderátora sa na 40. svetovom finále Schwarzkopf Elite Model Look ujme slovenský spevák, skladateľ a tanečník Adam Pavlovčin, známejší pod svojim umeleckým pseudonymom Adonxs. Ani tentokrát nebude chýbať ochutnávka jeho vlastnej tvorby. Z hviezdnych hudobných hostí vystúpi duo tvorené speváčkou a textárkou Annet X s DJ a producentom NobodyListen, ktorý hudobne zastreší celý večer. Štyridsať finalistov, vybraných z celého sveta sa bude môcť spoľahnúť na rady mentorov. Konkrétne sa im budú venovať portugalský topmodel Ruben Rua a slovenská topmodelka Michaela Kocianová. 

Hlavným partnerom je opäť značka Schwarzkopf, ktorá sa bude starať o vlasy finalistov. A tak ako sa mení svet modelingu, tak sa zmenila aj značka Schwarzkopf, ktorej nová kampaň s hlavným heslom „For every you“ prináša produkty vlasovej starostlivosti pre každodenný pocit sebavedomia a komfortu. Medzi tváre novej kampane patria aj víťazky Schwarzkopf Elite Model Look ako Michaela Kocianová či Diane Kruger. Hlavným módnym partnerom večera je OBSESSION concept store, ktorý v Českej republike zastupuje značky Zimmermann, Victoria Beckham, Jil Sander, Elie Saab, Etro, Oscar de la Renta a dalšie. Mužskí finalisti sa predstavia v odevoch prestížneho českého návrhára Jana Černého. O styling celého večera sa postará Daniela Pilná v supervízii riaditeľky módy Vogue CS Mileny Zuravljovej. 

Beauty partnerom, ktorý sa postará o make-up všetkých finalistiek a finalistov, je značka ARTDECO. Pôvab finalistiek a VIP hostí podtrhnú šperky exkluzívneho partnera večera českej klenotníckej značky s viac ako 65 ročnou tradíciou Klenoty Aurum. Ďalším partnerom je lifestylový magazín Feminity. 

Saša Jány má jasno v tom, čo je v rámci Schwarzkopf Elite Model Look kľúčom k úspechu. „Modeling nehľadá a ani nikdy nehľadal dokonalú krásu. Dnes je viac ako kedykoľvek predtým podstatná osobnosť, charizma, pozitívna energia a chuť rozvíjať sa! Je dôležité byť fotogenický, pohybovo zdatný a hlavne byť duševne i fyzicky fit. Vždy pomôže, keď talent dobre komunikuje na sociálnych sieťach a nenechá sa nimi „prevalcovať“, ale zároveň ich vie využiť v prospech vlastnej kariéry. Dnešný modeling je veľmi diverzifikovaný nielen čo do rás a etník, ale taktiež veľkosťou a vekom,“ radí finalistkám a finalistom. 

Ženy

 

Muži