Presunúť na hlavný obsah

Hedviga Malinová

Hedviga Malinova

Hedviga Malinová

Partner/ka:
Peter Žák
Rodinný stav:
vydatá

Zaujímavosť


Hedviga Malinová, slovenská vysokoškolská študentka maďarskej národnosti, ktorá sa dostala do povedomia verejnosti po tom, čo ohlásila polícii, že ju 25. augusta 2006 v Nitre vraj fyzicky napadli dvaja muži kvôli tomu, že hovorila po maďarsky. Malo sa tak stať pri jej ceste na Fakultu stredoeurópskych štúdií Univerzity Konštantína Filozofa.
Policajné vyšetrovanie prípadu bolo zastavené 11. septembra 2006. 12. septembra Polícia SR zverejnila dôkazy, ktoré podľa nej svedčia o tom, že Hedviga Malinová si celý čin vymyslela. Celú udalosť si Hedviga mala podľa polície naplánovať práve na dobu pred štátnicami z maďarčiny, pri ktorých už raz neuspela.
Právneho zastupovania Hedvigy Malinovej sa 12. septembra 2006 ujal poslanec za SMK Gábor Gál. 13. septembra spolu obvinili políciu z klamstva. Policajti údajne nútili mladú ženu priznať sa, že si útok vymyslela.
Minister vnútra Robert Kaliňák povedal, že z celého výsluchu je urobený videozáznam a že nie je problém dokázať, že tvrdenia o vynucovaní priznania sú klamstvom. 14. septembra 2006 sa Gál vzdal právneho zastupovania Hedvigy. V ten istý deň SMK prostredníctvom svojej tlačovej hovorkyne Lívie Solymos vyhlásila, „že sa nebude ďalej vyjadrovať k prípadu študentky Hedvigy Malinovej, pretože celá záležitosť čoraz viac dostáva politický podtón.“.