Presunúť na hlavný obsah

Eva Kerekes

herečka

Eva Kerekes

herečka
Miesto narodenia:
Fiľakovo
Partner/ka:
Csaba Vigh
Vek:
40
Znamenie:
baran
Povolanie:
herečka

Vzdelanie


Po maturite si privyrábala moderovaním viacerých kultúrnych akcií. Keď mala 20 rokov, rozhodla sa ísť do Bratislavy a uchádzať sa o štúdium na novo otvorenej Policajnej akadémii, kde ju neprijali. Nakoniec študovala na VŠMU v Bratislave. Už počas štúdia hrala v Chlumského Konečnej stanici (2004).

Kariéra


Po doštudovaní univerzity sa presťahovala do Budapešti, kde žije so svojím priateľom. V Maďarsku sa venovala najmä divadlu a hrala Oféliu v Hamletovi, Izoldu v hrách Tristan a Izolda, Hermínu v hre Sen noci svätojánskej alebo Máriu Magdalénu v Passio.

V roku 2007 hrala sestričku Soňu v poviedkovom filme Démoni. Účinkovala aj v maďarských snímkach Mázli, Bakkerman, či Investigator (Nyomzó).

V roku 2008 si zahrala po boku Jiřího Macháčka „Kočičku“ vo filme Nestyda, ktorý vznikol na základe knihy Povídky o manželství a o sexu od Michala Viewegha.
V roku 2009 sme ju mohli vidieť vo viacerých maďarských filmoch - surreálnom "1", Superbojz či krátkej snímke "pre dospelých" (Felnöttfilm), a tiež v dráme od režiséra Chlumského, Nedodržaný sľub. Jej najnovší film (2011), v ktorom hrá opäť zmyselnú zvodkyňu a opäť po boku Jiřího Macháčka, je Muži v nádeji.