Presunúť na hlavný obsah

Enrique Iglesias

spevák

Enrique Iglesias

spevák
Miesto narodenia:
Madrid, Španielsko
Partner/ka:
Anna Kurnikovová
Vek:
48
Výška:
187 cm
Znamenie:
býk
Povolanie:
spevák
Osobný web:
www.enriqueiglesias.com

Ďalšie informácie


Celým menom Enrique Miguel Iglesias Preysler sa narodil do rodiny slávneho španielskeho speváka Julia Iglesiasa a modelky Isabely Preyslerovej. Rodičia sa neskôr rozviedli a Enrique sa odsťahoval za otcom do Miami.

Prvé piesne napísal už v 15-tich rokoch. Vo svojich 20-tich rokoch sa rozhodol začať s kariérou speváka, vrátil sa späť do Španielska, a aby nebol kritizovaný kvôli svojmu známemu otcovi, vytvoril si pseudonym Enrique Martinez. S presadením v hudobnom priemysle sa mu snažil pomôcť otcov bývalý manažér, Fernando Martinez. Žiadne veľké spoločnosti však nejavili záujem, nakoniec Enriquemu ponúkla zmluvu nezávislá losangeleská firma Fonovisa.
Hneď prvý vydaný album, Enrique Iglesias, mu priniesol cenu Grammy pre Najlepšieho latino umelca. Album bol vydaný aj v portugalskej a talianskej verzii.

Enriqueho albumy sa dočkali veľkého úspechu a priniesli mu mnoho ocenení. Predávajú sa po celom svete v miliónoch kusov.

Enrique okúsil aj herectvo, keď účinkoval vo filme Vtedy v Mexiku s hviezdami ako Salma Hayek, Antonio Banderas či Johnny Depp. Objavil sa aj ako hosť v úspešných seriáloch Dva a pol chlapa či Ako som spoznal vašu mamu.

Diskografia


2014 Sex and Love
2010 Euphoria
2007 Insomniac
2003 7
2002 Quizas
2001 Escape
1999 Enrique
1998 Cosas del Amor
1997 Vivir
1996 Enrique Iglesias