Presunúť na hlavný obsah

Jozef Oravkin

spolumajiteľ spoločnosti Penta Investments
Jozef Oravkin

Jozef Oravkin

spolumajiteľ spoločnosti Penta Investments
Miesto narodenia:
Heľpa, Slovensko
Rodinný stav:
ženatý
Vek:
51
Znamenie:
panna
Povolanie:
spolumajiteľ spoločnosti Penta Investments

ŠtúdiumJozef Oravkin študoval medzinárodné vzťahy na moskovskom štátnom inštitúte, dokonca študoval aj v Iráne na Teheránskej univerzite kde sa učil perzštinu.


Oravkin je certifikovaným finančným analytikom - držiteľom prestížneho diplomu CFA, ktorý získal v USA.

KariéraJeho prvým zamestnávateľom bola spoločnosť Škoda Export, robil pre ňu asistenta projektového manažéra v Teheráne. Následne bol opäť „len“ asistentom, pričom jeho chlebodarcom bola veľká americká investičná banka Merrill Lynch v USA.


V tom čase pracoval po boku finančného poradcu obrovskej peňažnej inštitúcie. Vzápätí urobil ďalší významný krok svojej kariéry: stal sa na tri roky šéfom predstavenstva VÚB Invest a členom dozorných rád v spoločnostiach, ktoré fond vlastnili.


Odtiaľ, v roku 1998, už smerovali jeho kroky do Penty, ktorá bola dovtedy úspešným obchodníkom s cennými papiermi, v roku 1997 ovládla VÚB Kupón, jeden z najväčších privatizačných fondov.

ZaujímavostiJeho majetok sa odhaduje na 166 až 200 miliónov eur. Multimilionár sa väčšiu časť roka zdržuje v zahraničí, najmä v Karibiku. Najčastejšie ho môžete nájsť na Bahamách, kde vlastní prekrásnu rozľahlú rezidenciu.