Presunúť na hlavný obsah

Zuzana Tlučková

herečka
Zuzana Tlučková

Zuzana Tlučková

herečka
Miesto narodenia:
Košice
Rodinný stav:
rozvedená
Vek:
59
Výška:
161 cm
Váha:
60 kg
Znamenie:
vodnár
Povolanie:
herečka
Osobný web:
zuzana-tluckova.blogspot.com

Štúdium


1976 - 1980 gymnázium, Košice

1980 - 1985 Divadelná fakulta VŠMU, Bratislava, odbor herectvo

Kariéra

Svoju hereckú kariéru odštartovala na doskách bratislavskej Novej scény v roku 1985. Tu pôsobila do roku 1990. Neskôr hosťovala na Novej scéne, pôsobila v štúdiu L+S a spolupracovala tiež so Slovenským rozhlasom. Jej domovským divadlom je divadlo West. Dodnes sa venuje aj dabingovému herectvu. V roku 1994 dokonca získala ocenenie "Žena roka" za dabing v telenovele Jednoducho Mária. Na televíznej obrazovke sa skvele osvedčila aj v úlohe komičky, najskôr s dnes už bývalým manželom Števom Skrúcaným v humoristickej relácii Telecvoking a neskôr po boku Petra Marcina v seriáli Susedia. S Pavlom Topoľským si pod taktovkou Andyho Krausa zahrala v Kutiyl s r. o. a s Martou Sládečkovou v podobne humorne ladenom seriáli o ženským strastiach a radostiach s názvom Priateľky.

Súkromie

Hovorí o sebe, že "naivná zomrie". Neznáša studenú kávu. Je matkou dvoch synov. Vo februári 2008 sa rozviedla s hercom Števom Skrúcaným. Tvrdí, že napriek rozvodu nezatrpkla, aj keď si vytrpela svoje. Rada číta a chodieva na prechádzky do prírody.

Aktuálne

V súčasnosti ju môžeme vidieť nielen v obľúbenom televíznom seriáli Panelák, ale aj v divadle Teatro Wüstenrot v komédií Mandarínková izba, ktorá je postavená na štyroch jednoaktovkách, každá rozpráva iný, nielen humorom, ale aj detektívnou zápletkou okorenený príbeh.