Štýlové beauty stolíky, ktoré vás očaria: Aj takto jednoducho si môžete kútik krásy zariadiť i doma

Miesto, kde väčšina žien trávi každú voľnú chvíľu pred odchodom z domu, by malo byť priestorom, v ktorom sa cítite ako ryba vo vode. Nechajte sa preto inšpirovať niekoľkými tipmi, ktoré sme pre vás pripravili a vytvorte si doma oázu krásy.

Romantické prvky sa hodia do beauty kútika každej ženy

Romantické prvky sa hodia do beauty kútika každej ženy

Zdroj: pbteen.com

V jednoduchosti je krása

Niekedy stačí naozaj málo na to, aby ste dosiahli želaný efekt. Ak chcete, aby váš skrášľovací priestor pôsobil čisto, uhladene a dokonalo, snažte sa nekombinovať príliš veľa vzorov a farieb a stavte na jednoduchosť. A to nielen pri výbere zrkadla či samotného nábytku, ale i dekorácií.

Inšpirujte sa: VIDEO: Ako zo starých (ne)potrebných vecí vytvoriť moderný nábytok do vášho bytu

Voľte jednoduché tvary, kozmetické prípravky a štetce vložte radšej do zásuviek, nech zbytočne nepútajú pozornosť, a celkový vzhľad sa snažte oživiť doplnkami.

Tak trochu romantiky

Možno aj kvôli manželovi nechcete, aby vaša spálňa pôsobila príliš žensky či romanticky, beauty stolík je však miesto, kde sa môžete s detailami a vlastnými preferenciami naozaj vyhrať. Zvoľte si jemné zemité či staroružové tóny, ktoré doladíte bielym nábytkom, okrúhlymi hranami a kvetovaným vzorom.

Prečítajte si: Hra s doplnkami: Premeňte svoj domov na štýlovú oázu pomocou drobných zmien

Nechajte svoj kútik krásy pôsobiť priam rozprávkovo a roztopašne. Je to predsa vaše kráľovstvo, v ktorom sa hlavne vy muste cítiť pohodlne.

Extravagancia nezaškodí

Ak chcete byť nápaditý a vyhrať sa s detailami, vyskúšajte niečo nevšedné. Zvoľte tmavšie farby v kombinácii so zlatými detailami a nevšednými tvarmi. Nebojte sa experimentovať i čo sa týka odkladacieho priestoru a samotného zrkadla. Naň si pokojne povešajte spomienkové fotografie alebo niečo, čo vás robí šťastnou, aby ste sa pri každom letmom pohľade do zrkadla pousmiali.

Dbajte však na to, aby dizajn vášho kútika zapadal do celkového vzhľadu izby. Len tak bude všetko pôsobiť naozaj jednotne.

Neprehliadnite: Koketujte s farbami a z vášho domova sa stane raj na zemi: Detaily v tomto prípade hrajú prím!

Moderných prvkov sa nebojte

Niekedy je fajn, ak sa prestanete báť nových trendov a zakomponujete ich i pri aranžovaní svojho beauty stolíka. Stačia vám jemné línie bez zbytočných detailov a praktické zásuvky, do ktorých odložíte všetky veci, ktoré práve nepotrebujete.

Krásny detail dotvorí i transparetné sklo, ktoré na stolík použijete namiesto typického materiálu a celkovo tak dotvoríte moderný dojem.

Mohlo by vás zaujímať: Zopár malých zmien a váš domov sa premení na raj. Spoznajte trendy v bývaní na rok 2017

Pohrajte sa s drevom

Veľmi obľúbeným materiálom sa v súčasnosti stáva i drevo, ktoré nielenže pôsobí veľmi príjemným a útulným dojmom, dokáže byť i neuveriteľne praktické. Zvoľte si na výrobu svojho stolíka palety, ktoré majú veľa úložného priestoru na odloženie vašich štetcov či dekoratívnej kozmetiky.

K celkovému vzhľadu sa snažte doladiť i ostatné detaily, ako sú nádoby na štetce či rúže, pri výrobe ktorých sa použitie dreva opäť vyplatí.

Osobitosťou nešetrite

Váš beauty kútik by mal byť v prvom rade zrkadlom vašich pocitov, myšlienok a nápadov. Preto sa nebojte zakomponovať do detailov i osobnejšie prvky ako pohľadnice či výroky, ktoré vás zosobňujú alebo motivujú. Na samotné zrkadlo si bez obáv pozavesujte i bižutériu, ktorú potrebujete mať stále po ruke a nebaví vás hodiny hľadať v zásuvkách.

Nenechajte si ujsť: Vneste do svojho bývania kúsok duše pomocou kvetov: Aj takto jednoducho sa dajú zakomponovať do interiéru

Váš beauty kútik tak nadobudne naozaj osobitný rozmer.

Nápady sa cenia

Ak nemáte radi fádnosť a neoriginalitu, zakomponujte do výstavby beauty kútika svoje vlastné nápady. Či už pôjde o svetlá, ktorými doladíte okolie zrkadla, alebo kvetináče, ktoré využijete ako priehradky pre dekoratívnu kozmetiku, podstatné je, aby priestor, v ktorom skrášľujete svoje telo, potešil i vašu dušu. Dajte preto voľnosť svojim nápadom!

Foto:
pbteen.com, ikea.com, instagram.com/tillyrosetv, instagram.com/hannahmontana_90, instagram.com/brian.oak, instagram.com/xcceliina, instagram.com/captuerdereve
Zdroj:
EF

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba