Medvedí cesnak si na jar jednoznačne neodpustite: Ochráni telo pred virózami, čistí obličky, cievy a ďalšie

Medvedí cesnak nie je až také ťažké objaviť. Rastie v lesoch a na lúkach a o jeho účinkoch sa presvedčíte už po niekoľkonásobnej konzumácii.

Medvedí cesnak vás svojimi zázračnými účinkami naozaj prekvapí

Medvedí cesnak vás svojimi zázračnými účinkami naozaj prekvapí

Zdroj: Profimedia

Čistí obličky a cievy

Medvedí cesnak je práve vďaka svojím antioxidačným a antibiotickým účinkom skvelým prípravkom na prečistenie vásho organizmu s veľkým dôrazom na oblasť obličiek a srdca. Pokiaľ si chcete naozaj očistiť telo po dlhom zimnom spánku, vylisujte listy čerstvo natrhaného medvedieho cesnaku, získanú šťavu nechajte odstáť niekoľko hodín v chladničke a následne si doprajte 10-30 kvapiek denne, ktoré zapijete vodou.

Cesnak tak týmto spôsobom nielenže prečistí vaše upchaté cievy a močové cesty, ale postará sa i o ukľudnenie žalúdka a zmierni jeho bolesti.

Prečítajte si: Obľúbené ovocie, ktoré konzumujeme v čase Vianoc je späť!: Aké majú mandarínky priaznivé účinky na zdravie?

Imunitný systém na jednotku

Ak sa vám zdá, že vás jarné premenlivé počasie poľahky prekvapí nepripravených, zabojujte s ním práve za pomoci medvedieho cesnaku. Pôsobí totiž ako prírodné antibiotikum a antispeptikum. Obsahuje obrovské množstvo vitamínu C a betakaroténu a navyše i prírodnú zbraň proti baktériámalicín. Ak sa na vás aj nejaká tá chrípka už nalepila, s medvedím cesnakom sa jej zbavíte naozaj rýchlo a jednoducho.

Inšpirujte sa: Horúci nápoj, ktorý dokonale vyplaví zbytočné toxíny von: Takto svoje telo očístíte raz-dva

Stačí, keď hrsť čerstvo natrhaných listov cesnaku povaríte v dvoch decilitroch bieleho vína a neskôr dochutíte medom. Nepite však pripravenú zmes príliš rýchlo a radšej si ju v menších dávkach doprajte počas celého dňa.

Na rany stačí naozaj málo

Medvedí cesnak sa vyznačuje i svojimi silne hojivými účinkami, preto je nesmierne užitočný pokiaľ ste sa práve nepekne zranili a namiesto voľne dostupného antiseptika chcete použiť niečo prírodnejšie. Cesnakové zábaly vám ľahko pomožu zbaviť sa baktérií a choroboplodných zárodkov, navyše vám prinesú rýchlu a účinnú úľavu od prípadných bolestí.

Neprehliadnite: Nízkokalorický nápoj, ktorý by vás mohol zaujímať: Nepriberá sa z neho a pomáha s trávením

Skvelý dokonca i na vlasy

Ak chcete s prvými jarnými lúčmi pridať na kráse i svojim vlasom, stačí ak trošku zo štavy medvedieho cesnaku pridáte do svojho šampónu a umyjete si touto zmesou svoju korunu krásy maximálne dvakrát do týždňa. Nielenže každý prameň nadobudne neuveriteľný lesk, ale predídete i prípadnému vypadávaniu.

Jedinou nevýhodou medvedieho cesnaku je jeho krátka životnosť a iba sezóny výskyt. Využite preto jeho prítomnosť naplno a nazbierajte si ho i do zásoby. V chladničke vám ale vydrží naozaj len niekoľko dní.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF, guardian.com

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba