VIDEO: Cvičenie Balet Beautiful vám pomôže vypracovať si telo: Vypočujte si slová trénerky a pozrite ukážku tréningu

Balet Beautiful nie je klasický balet, ale cvičenie, ktoré si už po jednej hodine zamilujete. Hlavným dôvodom je, že Balet Beautiful je viac ako tanec a zamilovali si ho mnohé modelky po celom svete.

Vďaka týmto benefitom si cvičenie zamilujete

Vďaka týmto benefitom si cvičenie zamilujete

Zdroj: Ján Zemiar

Nedávno sme navštívili tanečnú školu tanečníčky Mirky Kosorínovej, kde sa cvičenie Balet Beautiful vyučuje. Vďaka trénerke Miroslave Touškovej sme tak mali možnosť nahliadnuť do tajomstva tohto výnimočného cvičenia. 

FEMINITY TV: Vypočujte si slová trénerky Balet Beautiful - Miroslavy Touškovej a pozrite si, ako prebieha samotné cvičenie

Mohlo by vás zaujímať: Ak priberáte na bruchu, vyskúšajte JEDEN cvik: Jeho rýchly účinok si zamilujete

Balet Beautiful

Myslím si, že každá z nás aspoň raz v živote túžila po tom, stať baletkou. Tieto ženy majú krásne štíhle telá, neuveriteľnú ohybnosť a ukážkové postavy. Trénerka Miroslava nám o cvičení povedala viac. "Kurz je výnimočný v tom, že ho môžu navštevovať aj dámy, ktoré nikdy predtým necvičili. Práve preto, že je to spojenie posilňovacích cvičení a baletných prvkov." Ak patríte k ženám, ktoré chcú vyskúšať niečo nové a nevedia kde a s čím začať, Balet Beautiful je možno práve pre vás. "Je to vhodné cvičenie pre tie, ktoré sa nikdy nehýbali, pretože je to vedené zdravou formou. Napríklad aj vtedy, ak vám nevyhovuje aerobic, alebo podobné namáhavé cvičenia." Každú ženu určite osloví aj to, že sa dokáže vďaka príjemnej hudbe počas cvičenia úplne odreagovať a vypnúť. 

V tomto sa líši cvičenie Balet Beautiful od klasického baletu

"Klasický baletný tréning, napríklad v baletných súboroch - profesionálny je veľmi náročný a vôbec sa to nedá porovnávať. To, čo robíme tu sú naozaj základy, vhodné aj pre bežného človeka, ktorý predtým s baletom nič nemal."

Pokiaľ vás motivuje práve krásne telo, aké majú baletky, najlepšie výsledky môžete očakávať ak zotrváte a budete pravidelne cvičiť. Poteší vás však, že by ste už po prvej hodine mali pocítiť malú zmenu. "Ja sa už na prvej hodine pýtam, čo pri cvičení dámy cítia, lebo to je pre mňa dôležité. Veľmi dbám na anatómiu a na to, aby používali správne svalové partie. To znamená, že prvé výsledky by mali cítiť už na prvej hodine, pretože používajú svaly, ktoré bežne nepoužívajú. Viditeľné výsledky na tele sú však až po dlhodobom cvičení."

Takto prebieha samotné cvičenie

"Naše cvičenie trvá dokopy hodinu a máme ho rozdelené do troch častí. Prvá časť sú cvičenia na zemi, kde posilňujeme s vlastnou váhou tela, ale nie sú to úplne bežné posilňovacie cvičenia, ale do cvičení pridávame aj baletné prvky." Ostatné dve sa vykonávajú v stoji, kde spolu s trénerku vykonávate baletné pozície a cviky pri tyči.

Prečítajte si aj: Tréning a strava nádhernej Natalie Portman: Vďaka tomuto sa dopracovala k dokonalej postave

Určite oceníte aj to, že cviky môžete robiť aj v domácom prostredí a samotný účinok na telo tým pádom znásobiť. Nezabudnite však ani na stravu. Trénerka Mirka má pre vás túto radu: "Ja sama sa riadim heslo, že treba počúvať svoj organizmus. Keď nám hovorí, že sme unavené, tak treba pridať do stravy viac zeleniny, ale keď hovorí - mám chuť na sladké, neodopierať si."

Foto:
Ján Zemiar, Video: Ján Zemiar
Zdroj:
DD

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba