Who run the world? Girls! Inšpiratívne Slovenky, ktoré sa rozhodli vytvoriť vlastný biznis a sú úspešné

Sú krásne, talentované a svoju šikovnosť využili vo svoj prospech.

Predstavujeme vám značku KATTIVA pod taktovkou Ivany Surovcovej a Katky Štumpfovej

Predstavujeme vám značku KATTIVA pod taktovkou Ivany Surovcovej a Katky Štumpfovej

Zdroj: Kattiva

Ambiciózne krásky sa dnes tešia z veľkého úspechu a ich plány a ciele do budúcna stále napredujú. Zoznámte sa z ich biznis nápadmi a prečítajte si, čo stojí za myšlienkou ich značiek.

Prečítajte si aj : Topmodelka Michaela Kocianová na titulke magazínu Feminity: Prezradila, aké tréningy stoja za jej dokonalým telom

Katka Štumpfová Jakeš aIvana Surovcová  sa  popri  tancu  začali  venovať  aj vlastnej módnej značke KATTIVA, ktorá prináša ženám aktuálne módne trendy v doplnkoch a obliekaní. 

Ako  vznikla  myšlienka  vymyslieť značku Kattiva?

To je celkom vtipná story a rady na to spomíname. Pred 3 rokmi, v rámci jednej našej whatsappovej komunikácie nás napadlo, či nezačneme spolu podnikať. Predsa byť tanečníčkami je krásne povolanie, ale nedá sa robiť donekonečna. Obidve máme vyštudované vysoké školy, obidve sme pracovité a tak nejako sme chceli mať zadné vrátka. Tak sme premýšľali, v akej oblasti by to mohlo byť a rozhodli sa pre módu.  Nemali sme žiadneho investora, a žiadne skúsenosti v tejto oblasti, ale zapálenie pre vec a chuť sa neustále vzdelávať. Nie sme luxusná značka, ale značka, ktorá chce  prinášať štýlovým ženám doplnky za rozumné ceny. Netušili sme, ako nás naša Kattivka chytí za srdce, ako nás to bude baviť a že postupne sa z nej stane náš full time job. Keď sme začínali, niektorí ľudia si z nás robili srandu, že z tanečníčok sa stávajú predavačky tetovačiek (začínali sme totiž  predajom šiestich druhov metalických tetovaní). Ale my sme si z toho nič nerobili a makali sme. Obidve máme ešte aj ďalšie svoje aktivity pomimo, ale Kattiva je naša srdcovka a máme s ňou veľké plány aj do budúcna.

Čo zahŕňa váš "bežný" pracovný deň?

Nakoľko väčšinu  času  pracujeme oddelene (Ivka je v USA a Katka na Slovensku), každá máme trochu iný denný harmonogram. Komunikujeme však neustále,  dennodenne, víkendy, sviatky. Keď sa z nás stali podnikateľky, vlastne sme prestali mať voľný čas. Ivka je produktový manažér, má na starosti komunikáciu s dodávateľmi, dizajny produktov a fotenia. Katka marketing a manažment nášho malého slovenského tímu. Ostatné veci konzultujeme spoločne. Áno, ešte nedávno sme na všetko boli len my dve, dnes máme jedného interného a asi 6tich externých spolupracovníkov. Začiatkom roka 2017 sme začali písať aj vlastný blog Kattiva Trends. Vedeli sme totiž, že sa rozširujeme a kontakt s našimi babami nebude až taký priamy ako v minulosti. Ale predsa len sme ho nechceli stratiť, pretože naše zákazníčky sú naše rovesníčky a my ich berieme ako naše kamošky. Riešia také isté problémy ako my, a preto sme sa rozhodli vytvoriť na našom blogu babinec, priestor, kde si budeme navzájom dávať tipy a rady rôzneho charakteru. Naša  práca  teda  obsahuje aj vytváranie kontentu na blog. Tu sme si to tiež rozdelili. Ivka má na starosti fotky a Katka jednotlivé články píše. Okrem práce na našej Kattive sa Ivka stále venuje komerčnému modelingu a tancu. Katka má úspešne za sebou prvý ročník štúdia na vysokej škole v obore Fashion business a tiež sa venuje tanečnej choreografii. Každý deň je pre nás iný, ale my to milujeme.

Kde čerpáte inšpiráciu na nové nápady?

Nakoľko  naše  zákazníčky  sú  aj naše rovesníčky, je to v podstate easy. V rámci našich kolekcií ponúkame babám to, čo sa páči nám a čo je momentálne trendy. Kde čerpáme inšpiráciu? Chodíme s otvorenými očami a keď vidíme nejaký nový trend, ktorý sa nám páči, okamžite po ňom začneme pátrať. Vieme, že každý má iný štýl a vkus, ale my chceme byť záruka toho, že keď si od nás dievčatá kúpia nejakú vec, bude to zaručene niečo štýlové. A ešte jedna dôležitá vec, na ktorú si dávame pozor. Všetky kolekcie  objednávame v limitovaných množstvách, pretože chceme, aby boli naše dievčatá originálne.

Inšpirujte sa: Každá má inú výšku a proporcie, no všetky vedia, ako ohúriť: Slovenky s tými najkrajšími postavami bohyne

Aká je vaša vízia do budúcna so značkou Kattiva?

Dlhodobé plány sú samozrejme veľké, neustále niečo nové vymýšľame. Čaká nás leto, naše najnáročnejšie obdobie v roku, už tretí krát sa zúčastníme festivalu Pohoda. Postupne plánujeme svoju ponuku rozšíriť aj na oblečenie a taktiež podnikáme kroky na expanziu do okolitých krajín. Nemáme veľké oči, nechceme byť rýchlo kvasená značka, ktorá po pár rokoch zanikne. Chceme dosiahnuť všetko  postupne a hlavne tvrdou prácou. Sme hrdé na to, že dievčatá nosia s radosťou naše veci a tešíme sa každému jednému nákupu. Každý jeden pozitívny email alebo recenzia nás totálne  nabíja  energiou  a  motivuje.  A ten veľmi dlhodobý plán? Chceli by sme z Kattivy vytvoriť medzinárodnú značku, na ktorú budú Slovenky hrdé, že pochádza zo Slovenska.

Viac sa dočítate v novom magazíne Feminity leto 2017, ktorý je práve v predaji v stánkoch 

Foto:
Kattiva
Zdroj:
MB

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba