Podľa jednej veci som vedela, že nie som pripravená na manželstvo: Ak myslíte na toto, nehrňte sa do svadby!

Môj bývalý partner bol o desať rokov starší a tým pádom mal aj úplne iné priority ako ja. Napriek tomu, že ma na začiatku raz podviedol sme spolu fungovali dobre a naozaj som ho milovala.

Ak myslíte na toto, nehrňte sa do manželstva

Ak myslíte na toto, nehrňte sa do manželstva

Zdroj: Profimedia

Vekový rozdiel sa však po niekoľkých mesiacoch začal prejavovať a tým pádom som zistila, že nie sme až tak veľmi dokonalý pár. Zrazu som bola na pochybách.

Mohlo by vás zaujímať: Jednu vec som počas života s partnerom podcenila: Nakoniec to už pre neho nemalo zmysel a odišiel

Keď mi Marek začal rozprávať o deťoch a o tom, že by si rád založil rodinu, zostala som prekvapená. Nepatril medzi mužov, ktorí túžia po rodine a jeho hlavnou prioritou bola predovšetkým práca. Nečakala som to a preto som verila, že ide iba o chvíľkový stav, keďže ja som žiadne deti ani svadbu najbližších päť rokov neplánovala. Napriek tomu so svojimi predstavami neprestal a po dvoch rokoch ma požiadal o ruku. Milovala som ho a ani neviem ako, ale súhlasila som. Stále som si však nebola istá tým, či to bol správny krok. Nechávala som to celé plynúť ďalej a dufala, že svadba tak skoro nebude. Ku jeho plánovaniu som sa vždy vyjadrovala veľmi vyhýbavo a stále hovorila o tom, že mám toho veľa a nemám kedy také veci plánovať. Na čo ma jedného dňa prekvapil a najal ženu, ktorá to vraj celé urobí za nás. To, že bola šikovná nepopieram, ale ani zďaleka ma toto prekvapenie nepotešilo. Nevedela som, ako mu povedať, že svadbu ešte nechcem, pretože som ho nechcela stratiť a na druhej strane som si nebola istá, či som pripravená na manželstvo. Neboli však za tým len tieto pochybnosti, ale aj jedna zásadná vec, kvôli ktorej som to celé nakoniec odvolala a Mareka opustila.

Podľa tohto som vedela, že nie som pripravená

Nešlo ani tak o to, že som mala tesne pred tridsiatkou a ani o to, že to bolo na mňa všetko príliš rýchle. Mala som iný problém, s ktorým som sa nikdy poriadne nevyrovnala. Jednoducho som manželstvo nikdy nebrala ako podstatnú vec. Tým pádom som si myslela, že je normálne sa rozviesť a z možného rozvodu som si nerobila veľkú hlavu. Okrem toho, že som tento záväzok brala na ľahkú váhu, som si uvedomila, že Marekovi neverím na sto percent. Jeho kroky a správanie ma občas prekvapovali a nedôverovala som mu. Stále som myslela na to, ako ma na začiatku vzťahu podviedol, hoci o tejto nevere nikto z môjho okolia nevedel. Bolo to príliš zamotané a možno som len sama nevedela čo od manželstva s Marekom čakať. Jeden večer som sa odsťahovala a opustila ho s tým, že nepatríme k sebe a ja nie som pripravená na manželstvo.

Prečítajte si: 7 vlastností ženy, po ktorej chlap túži: Takto budete mať doma šťastného muža, ktorý nevyhľadáva spoločnosť iných

Foto:
Profimedia
Zdroj:
DD

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba