Presunúť na hlavný obsah

AVON ZAKÚPIL PRVÝ PRÍSTROJ NA ELEKTROMAGNETICKÚ IMPEDANCIU NA SLOVENSKU

Zdravie a relax

Karcinóm prsníka je najčastejšou príčinou úmrtia slovenských žien na zhubné ochorenia a každoročne pribúda ďalších 2 000 pacientov. Včasným vyšetrením a odhalením rakoviny možno zvýšiť šancu na vyliečenie až o 90%.

V súčasnosti však žiadny diagnostický postup nie je stopercentný. Často sa preto pri vyšetreniach kombinujú viaceré metódy. Jednou z najmodernejších a do budúcnosti najsľubnejších je vyšetrenie elektroimpedanciou, ktorá funguje na revolučnom princípe snímania elektrickej vodivosti v tkanivách mliečnej žľazy prsníka. Vďaka nej je možné sledovať zmeny buniek a včas odhaliť prípadné rakovinotvorné procesy, či sledovať ich postup. Výhodou takéhoto doplňujúceho vyšetrenia je aj zníženie počtu biopsií, ktoré sa pri mamografickom vyšetrení často používajú na potvrdenie diagnózy.

Prvý prístroj na vyšetrenie elektroimpedanciou na Slovensku zakúpila spoločnosť Avon v rámci projektu AVON proti rakovine prsníka pre Onkologický ústav sv. Alžbety v Bratislave. Garantom prístroja je MUDr. Vladimír Bella, ktorý ho obsluhuje a podieľal sa aj na jeho testovaní. Vyšetrenie týmto prístrojom absolvovalo už takmer tisíc slovenských žien. Využívanie prístroja umožňuje kombinovať najmodernejšie metódy a zvýši tak šance na včasnú a správnu diagnózu. Ďalším benefitom prístroja je, že je pre ľudský organizmus neškodný, zaručuje bezbolestné vyšetrenie a eliminuje využívanie biopsie, ktoré je pre pacientky nepríjemné. Vyšetrenie eletroimpedanciou je doplnkové vyšetrenie, základnou metódou na diagnostiku karcinómu prsníka naďalej ostáva natívna mamografia.

AVON proti rakovine prsníka

Spoločnosť AVON Cosmetics sa na Slovensku angažuje v boji proti rakovine prsníka už od roku 1998. Od vzniku projektu AVON vyzbieral viac ako 1 mil. € predajom špeciálnych symbolov, ktoré sú súčasťou každého AVON katalógu.  Vyzbierané finančné prostriedky boli použité najmä na projekty v oblasti podpory prevencie a šírenia osvety o ochorení, vzdelávanie zdravotníckeho personálu, študentov, na psychosociálnu podporu žien či na kúpu operačnej techniky a úhradu rehabilitačných kúpeľných pobytov pre ženy s rakovinou prsníka. Projekt podporuje 13 známych osobností slovenského spoločenského života. Viac informácií o projekte získate na www.zdraveprsia.sk.
 
Spolu s Avonom sa do boja proti rakovine prsníka môže zapojiť každý a to kúpou jedného zo symbolov nádeje, ktoré nájdete spolu s množstvom užitočných informácií na stránke www.zdraveprsia.sk. Výťažok z ich predaja putuje na kampaň proti tejto zákernej chorobe.