Presunúť na hlavný obsah

Givenchy Spa na ostrove Maurícius

Wellness

Na ostrov Maurícius sa síce chodí pre jeho nádherné pláže, krištáľovo čistú vodu a atmosféru rajskej záhrady, ale v najlepšom rezorte na ostrove majú pre vás okrem všetkých podôb luxusu ešte jednu - Givenchy Spa. Nazrite do vnútra vo FEMINITY fotogalérii.

Kúpele v päťhviezdičkovom rezorte Le Touessrok nesú svoje meno nielen kvôli výhradnému používaniu produktov Givenchy. Všetka starostlivosť, ktorú tu poskytujú špeciálne školení terapeuti, sa totiž nechala inšpirovať myšlienkou zakladateľa slávneho módneho domu Huberta de Givenchyho: "Krása už nie je trik používaný v umení zvádzania, je to esencia pôvabu, sofistikovanosti a elegancie, je to synonymum jednoduchosti a jemnosti."

Rezort Le Touessrrok sa pred niekoľkými rokmi rozšíril z hlavného ostrova aj na vedľajší pod menom Frangipani. Stačí päť minút prechádzkovým tempom a cez mostík spájajúci ostrovy sa dostanete do časti, kde okrem ďalších budov a apartmánov nájdete aj svojský svet Givenchy Spa. V nádhernom tropickom prostredí vás zrazu obklopí klasická francúzska elegancia.

Už príchod cez dlhú halu na vás zanechá dojem. Steny zdobené zlatom a prírodnými materiálmi ako kamene a niekoľko druhov nádherného dreva z tohto regiónu, jemne podsvietené archívne náčrty klasických modelov z dielne Givenchy založené v skle či krásna sklená mozaika, ktorá sa ako ozdoba recepcie ligoce farbami topásu, zlata a modrej.

Z haly sa dostanete do priestorov v tvare šesťuholníka. Najväčší z nich je vlastne pokojná súkromná záhrada, z ktorej sa dostanete do jednotlivých miestností. Tak ako vo všetkých Givenchy Spa na svete, aj tu má každá miestnosť okná od podlahy až po strop, aby sa dovnútra dostalo čo najviac prirodzeného svetla. Či chcete mať plné denné svetlo, či prítmie alebo mierne zastreté, si rozhodnete sami.

Ponuka procedúr je tu široká, od Lomi-Lomi masáže, cez terapiu s lávovými kameňmi, masáž štyroch rúk s éterickým olejom Ylang Ylang, telové pílingy či hydroterapiu až po masky a sauny. Vyskúšať môžete aj aj exkluzívnu kúru Exclusif Touessrok, ktorú v týchto Givenchy Spa začali ponúkať v novembri 2008. Jej základom sú prírodné produkty starostlivosti pochádzajúce priamo z ostrova Maurícius.

Dvojhodinová kúra sa začína výberom esenciálnych olejov z miestnych zdrojov s prímesou zázvoru, vanilky, ibišteka alebo plumérie, nasleduje polhodinový telový píling za použitia jemnej morskej soli alebo hnedého cukru s kokosovým olejom. Pokožka prechádza kompletným detoxom a až keď je dokonale čistá, ponoríte sa do kúpeľa, ktorý  pre vás bude absolútnym liečivým, skrášľujúcim a upokojujúcim zážitkom.

Na záver ešte relaxačná miestnosť a pomalý návrat do každodenného života, ktorý v podmienkach jedného z najlepších rezortov na svete znamená veľmi príjemnú realitu: šesť pláží, ešte viac skvelých reštaurácií, tri oddelené ostrovy, obrovský výber vodných športov a možností oddychu, ubytovanie aj vo vilkách s rozlohou 430 metrov štvorcových, služobníctvo a na jednom z blízkych ostrovov ešte aj fantastický golfový rezort, ktorý je dielom jednej z najvýznamnejších postáv golfu v 80. a 90. rokov minulého storočia  Bernharda Langera.