Presunúť na hlavný obsah

Oddych pri Mŕtvom mori

Feminity

Nedá sa v ňom ponárať, ani plávať. Zato poležiačky si na jeho hladine v pohode môžete čítať. Obsah soli v Mŕtvom mori je desaťkrát väčší, než v obyčajnej morskej vode a špeciálne chemické zloženie jeho čierneho bahna má blahodárne účinky. Ak sa k nemu vyberiete v Jordánsku, môžete si svoj pobyt ešte vyšperkovať - stačí sa ubytovať v špičkovom Evason Ma’In Hot Springs & Six Senses Spa.

Rezort sa nachádza 264 metrov pod hladinou mora a pôsobí dojmom oázy pomerne dramaticky zovretej okolitými horami. Napriek tomu je ľahko dostupný a nezabudnuteľný nielen vďaka svojmu nekonvenčnému dizajnu, ale aj bezchybným službám a napríklad aj blízkosti vodopádov s terapeutickými účinkami.

Na tie budete mať takmer 360-stupňový výhľad, ak sa ubytujete na najvyššom poschodí - je tam iba jeden apartmán ako stvorený pre medové týždne. Vybrať si však môžete aj kráľovské aj nekráľovské apartmány, prípadne nekráľovské izby, ale nech už sa ubytujete kdekoľvek, skvelé služby a prívetivá atmosféra vás dostanú. Podobne ako svieži dizajn, ktorý využíva prírodné materiály z lokálnych zdrojov spracované úplne novými spôsobmi a ozdobené nezvyčajnými farbami.

Čas strávený v Evason Ma’In Hot Springs si okrem relaxu môžete vyplniť aj dobrodružnými či spoločenskými aktivitami a na svoje si prídu aj tí, čo sa zaujímajú o históriu a religionistiku. No tá najvyššia priorita má najnižšiu polohu: 420 metrov pod hladinou mora.

Mŕtve more, na dne ktorého sa vraj nachádzajú zrúcaniny Sodomy a Gomory, je najnižšie položenou vodnou plochou na zemskom povrchu a má hĺbku 330 metrov. Vodou ho zásobuje nielen rieka Jordán, ale aj horské minerálne pramene, ktoré prispievajú aj vysokým obsahom solí a minerálov. Niektoré z nich skvelo pôsobia na nervový systém, ďalšie látky sú účinné pri liečbe kožných chorôb, artritídy či reumy.