Presunúť na hlavný obsah

Wellness na Maledivách

Feminity

Možno sa vám zdá, že na to, aby sa váš organizmus dostal do príjemného stavu rovnováhy a pokoja, stačí pobudnúť napríklad na jednom z maldivských ostrovov. Ale v centre COMO Shambhala na ostrove Cocoa sa v tomto smere spoliehajú viac na poznatky ajurvédy a dlhoročné skúsenosti holistického experta Pramoda Kumara.

Tak, ako je to v Maldivskej republike zvykom, aj ostrov Cocoa je vlastne privátnym hotelovým rezortom. Na rozdiel od väčšiny ostatných sa sem však z hlavného mesta Malé dostanete výlučne po vode. Ostrov Cocoa je dlhý a úzky, okolité koralové útesy poskytujú potápačom prvotriedne podmienky a tí, ktorí sem prichádzajú vychutnať si ticho, si budú zvykať na jediný hlasnejší zvuk - rybárov pokrikujúcich na seba zo svojich člnov na mori.

Ostrov, ktorému miestni hovoria Makunufushi, vás privíta nielen nádherným morom a bielymi plážami, ale aj palmami, ibištekmi a typickými slamenými strechami. Prekrásny výhľad na Indický oceán je "povinný", ubytovanie si môžete vybrať podľa stupňa svojej náročnosti - k vile vám pribalia aj osobného sluhu. Dokonalej starostlivosti sa vám však dostane aj v spomínanom COMO Shambhala, kde sa procedúry nechali plne inšpirovať Áziou.

Okrem masáží tu máte možnosť vyskúšať holistické techniky, ktoré vám vrátia emocionálnu rovnováhu, takisto starostlivosť o pleť a ajurvédske terapie. Holistickým expertom šéfuje Pramod Kumar, ktorý svoje znalosti nadobudol v Indii v International Sivananda Yoga Vedanta Centre, kde pracoval pod vedením Sri Prahalade Redi. Aj Pramod neskôr pracoval deväť rokov ako učiteľ a štyri roky mal v Indii svoju vlastnú školu jogy. Aj preto je súčasťou ponuky v COMO Shambhala.

Ak ale nemáte na jogu chuť, môžete si cvičiť podľa vlastného uváženia - buď v telocvični, alebo na brehu mora. V centre je pre vás pripravených niekoľko programov. Každý z nich kombinuje jednotlivé procedúry tak, aby ste za pomoci terapeutov dosiahli reálne výsledky - od očisty po relaxáciu, zotavenie a omladzovanie. K svojmu wellness programu si môžete zvoliť vhodnú ľahkú a vyváženú stravu.

Veľký dôraz sa tu kladie aj na dostatok zdravého spánku, ktorý popri odbornej starostlivosti je pre zotavenie a regeneráciu organizmu nevyhnutný.