Presunúť na hlavný obsah

Luxusný oddych na brehu Juhočínskeho mora

Feminity

Vietnam so svojou bohatou históriou, pozoruhodnými pamiatkami a prírodnými krásami je síce krajinou, ktorú sa oplatí precestovať skrz-naskrz, ale okrem pozostatkov Kráľovstva Cham, imperiálnych dynastií a francúzskej koloniálnej éry a mnohých iných lákadiel sa tam určite oplatí ochutnať ešte jednu špecialitu: súostrovie Con Dao v Juhočínskom mori.

Najväčší v súostroví je ostrov Con Dao. Má rozlohu 70 kilometrov štvorcových a žije tu len 5000 obyvateľov. V takomto pokojnom prostredí na jednom z najkrajších miest ostrova vyrástol rezort Six Senses Hideway Con Dao. Blízkosť k národnému parku, jeden a pol kilometrová pláž s bielym pieskom, duny, izolovaná zátoka a v pozadí pohorie, pripomínajúce sloniu hlavu.

Podľa týchto "kritérií" si majitelia rezortu vybrali miesto pre luxusný úkryt postavený s maximálnym rešpektom k prírodnému prostrediu. Práve bezprostredná blízkosť k neporušenej prírode je totiž jedným z najdôležitejších aspektov tunajšieho luxusu. Medzi tie "menej dôležité" aspekty patria elegantný dizajn, veľkorysé priestory, bujná tropická vegetácia, nádherný výhľad a vily, ktoré si vyberáte podľa toho, či chcete mať jeden alebo dva privátne bazény, jednu, dve alebo tri spálne, jednu či dve kúpeľne alebo dokonca vlastný spa apartmán.

Terapeuti v kúpeľoch Six Senses zostavujú každému klientovi špeciálne menu z celého radu holistických programov, pričom používajú výlučne produkty z prírodných ingrediencií získavaných s patričnou zodpovednosťou voči životnému prostrediu. Wellness aktivity, detox a lifestylové programy môžu návštevníci akéhokoľvek veku absolvovať buď v prostredí kúpeľov alebo svojej vlastnej vily.

Oddychovať však môžete aj aktívnejšie: pozorovaním korytnačiek, turistikou, rybárčením, alebo si môžete prenajať katamarán, kajak, vodné lyže, alebo sa ísť šnorchlovať či potápať so skúseným inštruktorom, ktorý vám ukáže tie najkrajšie miesta. Tajomné zákutia sa tu však dajú objavovať aj na suchu. Lesy na ostrove Con Dao núkajú na obdiv bohatú flóru, ale aj rôzne druhy opíc. A ak by sa vám izolácia v rezorte nebodaj zunovala, môžete skúsiť samotu na plážach Bai Dat Doc a Dam Trau.

 

- Najčítanejšie -