Presunúť na hlavný obsah

Luxusný relax v Ekvádore

Feminity

Ekvádorské mestečko Cotacachi usalašené v Andách, leží asi dve hodiny cesty na sever od hlavného mesta Quito. A hoci je mestečko samo o sebe hodné návštevy, má popri všetkých lákadlách ešte jedno špeciálne: hotelový rezort La Mirage, ktorý ako jediný v Ekvádore je členom asociácie Relais & Chateaux a ktorý vo svojich kúpeľoch ponúka služby šamanky.

Cotacachi je síce len kúsok od rovníka, ale vďaka svojej nadmorskej výške 2400 metrov má po celý rok príjemnú klímu s teplými a slnečnými dňami a osviežujúcimi teplotami v noci. Odvšadiaľ je tu nádherný výhľad a miestni obyvatelia tu pestujú zásadne organické plodiny.

Mestečko, v ktorom sa všade dostanete pešo, je dobrou základňou pre milovníkov turistiky, jazdy na koni, rybolovu alebo termálnych prameňov. Medzi miestnymi obyvateľmi nájdete veľa umelcov, ktorí vedia z kože vyrobiť čokoľvek.

Samotný rezort La Mirage postavili v roku 1985 na základoch 200-ročnej haciendy. Architekti tu vďaka veľkorysej rozlohe pozemku dokázali vykúzliť 23 unikátnych apartmánov, pričom každý z nich je úplne iný ako tie ostatné. Jeden je v tvare L a v purpurovom nádychu, ďalší sa zasa leskne zlatom a tak ďalej a tak podobne.

Jedno však majú predsa len spoločné: výhľad do nádhernej záhrady, nie do okien susedov. Zariadenie apartmánov, ktorého súčasťou sú všetky moderné technické vymoženosti, zdobia umelecké kúsky z Európy aj od lokálnych umelcov. Oheň v kozube vo vašej obývacej izbe vám rozložia na želanie, čerstvé kvety zdobia apartmány stále.

Pýchou rezortu sú výnimočne voňavé záhrady plné kolibríkov, kde rastliny a kvety narastajú do priam prehistorických rozmerov. Bougainvilley, ibišteky, ruže či orchidey - to je len zopár príkladov toho, čo obklopuje každý apartmán spolu s príjemnou vôňou v jemnom vánku. Úplne najväčšou špecialitou tohto rezortu sú však spa.

Nielen pre množstvo procedúr, ktoré tu ponúkajú, ale predovšetkým vďaka šamanke, ktorá návštevníkom kúpeľov pomáha prostredníctvom liečivých energií. Jej umenie čerpá z dlhoročných skúseností jej otca, ktorý bol v tomto regióne uznávaným šamanom.  So šamankou sa stretnete v špeciálnej miestnosti určenej na očistu založenú na pôvodných liečivých praktikách zameraných na telo, dušu a ducha. 

- Najčítanejšie -