Presunúť na hlavný obsah

Luxusné kúpele v Kempinski na Barbaros Bay

Feminity

Ľudské zmysly sa dajú využívať mnohými spôsobmi. Jeden z tých najpríjemnejších si zvolili v Six Senses Spa: Zrak, sluch, hmat, chuť a čuch využívajú v sieti špičkových kúpeľných zariadení po celom svete na to, aby vytvorili zmysel šiesty: zmysel pre harmóniu, vyrovnanosť, eufóriu, celistvosť a prirodzenosť.

Šiesty zmysel v chápaní Six Senses Spa sa tvorí jednoducho - stačí päť základných ľudských zmyslov dostať do rovnováhy. V tomto prípade za pomoci kúpeľných služieb, ktorých charakter sa čiastočne prispôsobuje krajine, kde sa konkrétne kúpele nachádzajú. Napríklad špecialitou Six Senses Spa pôsobiacich v hoteli Kempinski v tureckom Barbaros Bay na Bodrume je samozrejme hammam.

No nájdete tam omoho viac, a to nielen vďaka úctyhodnej ploche kúpeľov 5500 metrov štvorcových, ale aj vďaka filozofii, ktorá velí  ponúknuť hosťom nový druh kúpeľného zážitku, na ktorý tak ľahko nezabudnete. Priestory kúpeľov v súlade so zásadami feng shui sú rozdelené do šestnástich zón. Dve z nich tvoria turecké kúpele hammam, ktoré sú v ďalšich dvoch zónach k dispozícii aj v privátnom vydaní.

Je tu aj chromaterapeutická miestnosť používaná na takzvanú dúhovú cestu, luxusná spa zóna, watsu bazén, fitness, krytý bazén, vírivky, liečebné miestnosti a len pár krokov od nich aj relaxačné priestory. Ak si však potrpíte na to najlepšie z najlepšieho, k dispozícii vám budú akési kúpele v kúpeľoch - apartmán s luxusným vybavením a špičkovými terapeutmi. Tí sa vám samozrejme budú venovať za každých okolností.

Po úvodnej konzultácii vám zostavia program na mieru, ktorého cieľom je dosiahnuť v krátkom čase čo najlepšie výsledky. K tomu si môžete pridať jogu, pilates, meditácie, turistiku či ďalšie aktivity. Cvičiť sa tu dá aj pod holým nebom s výhľadom na Egejské more.

Nech už si v Six Senses Spa v hoteli Kempinski v Barbaros Bay necháte zostaviť akýkoľvek program - špeciálne menu tu majú aj pre mužov - všetky budú smerovať k dosiahnutiu vašej telesnej a duševnej rovnováhy. Dôležitosť sa tu pripisuje aj relaxácii, takže pred začiatkom procedúr aj po ich skončení hostia zostávajú v prostredí spa a užívajú si saunu, parnú miestnosť, alebo oddychujú pod prístreškom so slamenou strechou a popíjajú zázvorový čaj typický pre Six Senses Spa, ktorým kombinácia ázijského dedičstva a tureckých kúpeľných tradícií priniesla už niekoľko prestížnych ocenení.

- Najčítanejšie -