Presunúť na hlavný obsah

Romantika na Kajmanských ostrovoch

Feminity

Heather Lockington sa síce narodila na Kajmanských ostrovoch, ale pracovne precestovala celý svet. A po tých všetkých hoteloch, ktorými prešla, mala veľkú chuť ponúknuť návštevníkom svojho rodného ostrova Grand Cayman niečo iné: luxus v autentickej atmosfére kajmanských tradícií. Podarilo sa. V roku 2009 privítala prvých hostí vo svojom maličkom rezorte Cotton Tree.

Cotton Tree nazvaný podľa bavlníkových stromov, ktoré rastú všade okolo, pozostáva zo štyroch luxusných chát v pastelových farbách a plantážnickom štýle, ktoré sa nachádzajú len pár krokov od Karibského mora uprostred bujnej záhrady s tropickými kvetmi a ovocím - limetkami, banánmi, avokádom, guavou a mangom. Hocikedy si ich môžete odtrhnúť a pochutnať si. Popri tom vás príjemne upokojí rytmický šum mora, ktorý vám bude robiť zvukovú kulisu aj v sladkovodnom bazéne, aj vo fitness, aj v otvorených kúpeľných pavilónoch či počas cvičenia jogy.

Hoci Cotton Tree vyhľadávajú predovšetkým milovníci nezávislej dovolenky, personál je vám kedykoľvek k dispozícii, ak potrebujete zorganizovať výlet alebo poradiť, ako si z ostrova užiť čo najviac. Prenajmú vám auto, dohodnú pobyt v spa, rezervujú stôl v reštaurácii, nakúpia, čo budete potrebovať, poskytnú babysitting, zorganizujú návštevy miestnych atrakcií, jazdu na koni, výlet po ostrove, alebo vás naučia variť jedlá typické pre tunajšiu kuchyňu. Takisto, ak budete mať záujem, môžete si svoju chatu prenajať aj s osobným kuchárom a somelierom.

Intímna atmosféra tohto maličkého rezortu je ako stvorená pre svadby v komornom duchu. Hotelový personál vám sobáš dokonale zorganizuje do posledného detailu v spolupráci so špecialistami, ktorí sa príprave svadieb venujú v celom Karibiku. Vašou jedinou starosťou bude predostrieť svoje predstavy, napríklad aj o hudobnom doprovode - vybrať si môžete harfu a husle, alebo typické oceľové bubny. Inak si nemusíte robiť žiadne starosti, no ak by ste ste predsa len pociťovali predsvadobné napätie, postarajú sa o vás kúpeľní terapeuti.

Cotton Tree sa nachádza na najsevernejšom bode zátoky West Bay a k svetoznámej Seven Mile Beach je to len desať minút. Majiteľka si osobne dala záležať na tom, aby ste si z ostrova odniesli čo najviac zážitkov. Môžete sa vybrať na bicykloch do národného parku, pozorovať vtáky, alebo sa vrhnúť na vodné športy, ktorými sú Kajmanské ostrovy preslávené. Určite by ste mali využiť aj široké možností potápania, zaplávať si s delfínmi, zahrať si golf, previezť sa na luxusnej jachte alebo kajaku či navštíviť korytnačiu farmu. Ak budete chcieť viac, dostanete viac. Navyše aj s pocitom, že v Cotton Tree ste  ako doma. Heather Lockington si totiž práve takto zadefinovala novú kategóriu exkluzívnych kajmanských hotelov.

- Najčítanejšie -