Presunúť na hlavný obsah

Ako správne nosiť obrúčku

Feminity

Prstenník na ľavej ruke. Miesto, kde nosíme svadobnú obrúčku i zásnubný prsteň, svedectvo trvalej lásky a záväzku voči svojmu partnerovi. Pozastavili ste sa ale niekedy nad otázkou, či je tento prst skutočne tým vyvoleným? Prečo práve prstenník prezrádza, či sme zadané, alebo single?

Predstavte si situáciu, pri ktorej vás váš priateľ zoberie na romantickú večeru do obľúbenej reštaurácie. Najprv vám šepká do ucha, ako veľmi vás miluje a aká ste dokonalá, potom otvára škatuľku s krásnym diamantovým snubným prsteňom, kľaká si pred vami, pýta sa vás známe „vezmeš si ma?“ a nakoniec...och! Nevie, na ktorý prst má prsteň nastoknúť...

Podľa tradícií a zvykov sa v západných krajinách za morom nosí zásnubný prsteň na spomínanom prstenníku ľavej ruky. Vraj kvôli takzvanej „žile lásky“, ktorá spája prst priamo so srdcom. Napriek tomu, že štúdie toto tvrdenie vyvrátili (žila lásky je len obyčajným nervom), prstenník zostal považovaný za správne miesto pre obrúčku ako symbolu najsilnejšieho citu.

TIP: Prezrtie si obrúčky z bieleho, žltého alebo kombinovaného zlata.

V stredoeurópskych krajinách, ako napríklad v Poľsku a Ukrajine, sa zásnubný prsteň nosí na prstenníku, ale pravej ruky. Podobne je tento zvyk uplatňovaný aj v ďalších krajinách, ako Nemecko, Španielsko a Francúzsko. Je to kvôli významu slova „ľavá“ (ruka), ktorý sa tu spája s magickou silou a negatívnou energiou. Práve kvôli nemu potom ženy nosia prsteň na pravej ruke. Veď ktorá z nás by chcela mať vzťah ovplyvnený zlou energiou.

Podobne je to aj s obrúčkou. Tá sa môže nosiť rovnako na ľavom, alebo na pravom prstenníku. Záleží len na vás, či sa prikloníte k západnej alebo európskej kultúre. Obrúčka by sa mala nosiť bližšie k telu, respektíve k srdcu a snubný prsteň pred ním na tom istom prste.

Keď sme teda spoznali pravidlá a možnosti umiestnenia „najtúženejšieho“ ženského doplnku, je čas tieto
pravidlá porušiť. Párom, ktoré neobľubujú zvyky a tradície, bude prakticky jedno, na ktorom prste budú prstene nosiť. Či už spolu na prstenníku alebo snubný a obrúčku oddelene... Najdôležitejšie je aj tak niečo celkom iné, láska, ktorá oboch spája.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe