Presunúť na hlavný obsah

Zima ako v rozprávke

Feminity

Sto kilometrov južne od Mníchova, ďaleko od všetkého, nájdete zámok, ktorý pôsobí rozprávkovo v každom ročnom období. No v snehovej dekorácii ešte viac vyniká jeho magická krása a ešte viac sa znásobuje teplo, ktoré nájdete za jeho majestátnymi múrmi. Schloss Elmau Luxury Spa & Cultural Hideway patrí na svete k tomu najlepšiemu, čo môžete nájsť medzi päťhviezdičkovými rodinnými rezortmi.

Schloss Elmau je ideálnou voľbou, ak si svoju zimnú dovolenku predstavujete nielen na lyžiach, ale aj na kultúrnych podujatiach a v špičkových spa. Mimochodom, tu si môžete vybrať až zo štyroch: Pre dospelých sú určené Badehaus Spa s rozlohou 3000 metrov štvorcových a Hideway Lady Spa. Deti alebo celé rodiny môžu využívať Family Spa alebo Nature Spa.

Okrem toho si tu môžete vychutnať aj orientálny hammam, prípadne jeho privátne vydanie a takisto privátny Floating center so slanou vodou. V hoteli sú tiež okrem šiestich reštaurácií aj dve knižnice a dve koncertné sály, z ktorých vyťaženosti bude mať radosť každý milovník klasickej či džezovej hudby alebo literatúry. Od svojho založenia v roku 1916 totiž využívajú hotel významí umelci ako príjemné útočisko.

Samozrejme, v Schloss Elmau nezostáva bokom ani lyžovačka vrátane kurzov pre dospelých aj deti. Obsluha sa vám postará o lyžiarsky výstroj či dokonca naplánuje safari na lyžiach. Takisto sa tu dá korčuľovať, prenajať si tobogán, alebo objednať koč, ktorý vás odvezie do Mittenwaldu. Príkladne sa vám tu postarajú aj o potomkov, takže kým si budete užívať v kúpeľoch, vaše deti sa môžu vyblázniť v detskom klube, alebo vo svojich spa, alebo sa môžu venovať športom.

Schloss Elmau je však úžasný v každom počasí. V letných mesiacoch sú v jeho okolí farebné lúky, voňavé lesy  a štyri nádherné jazerá. Okolitá krajina je rajom pre horských cyklistov a každého športového nadšenca. Personál vám s radosťou zorganizuje cyklistický výlet k všetkým štyrom jazerám, alebo rafting, alebo horolezecké výlety s trénerom, alebo návštevu múzeí či okolitých zámkov. Dokonca aj v daždivých dňoch je tu rušno: organizujú sa tu turnaje v šachu, halovom futbale alebo tenise.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus