Presunúť na hlavný obsah

Koľko zarábajú hollywoodske hviezdy?

Celebrity

Byť hviezdou Hollywoodu nie je naozaj zlé. Okrem celosvetovej popularity to aj celkom dobre vynáša. Magazín Vanity Fair aj tento rok zostavil svoj obľúbený rebríček, v ktorom zrátal zárobky desiatke najlepšie platených hercov, producentov a režisérov „továrne na sny“ za minulý rok. Kto zvíťazil?

Rok 2010 bol mimoriadne úspešným pre režiséra, producenta a scenáristu Jamesa Camerona. Magazín Vanity Fair jeho príjmy odhadol na sumu 257 miliónov dolárov, čím si vyslúžil víťazstvo v tomto rebríčku. Za túto sumu môže najmä úspech filmu Avatar. 

Druhé miesto si skokom z druhej dvadsiatky v roku 2009 zabezpečil herec Johnny Depp. Úspešné tituly Alica v krajine zázrakov, Turista a Piráti z Karibiku 4 - V neznámych vodách, mu priniesli 100 miliónov dolárov. 

Tretie miesto patrí opäť režisérovi, scenáristovi a producentovi. Steven Spielberg zarobil vlani 80 miliónov dolárov. Len o niečo menej - 71,5 milióna dolárov - utŕžil jeho kolega britský filmár Christopher Nolan. A do prvej päťky sa dostal aj ďalší herec -  Leonardo DiCaprio so sumou 62 miliónov dolárov.

Je zaujímavé, že v prvej desiatke najlepšie zarábajúcich hviezd sa nenachádza žiadna žena. Prvú nájdeme až na 13. mieste a je ňou herečka Kristen Stewart, ktorá zarobila 28,5 milióna dolárov.

Desať najlepšie zarábajúcich hollywoodskych hviezd za rok 2010 podľa Vanity Fair: 

  1. James Cameron - 257 miliónov dolárov
  2. Johnny Depp - 100 miliónov dolárov 
  3. Steven Spielberg - 80 miliónov dolárov 
  4. Christopher Nolan - 71,5 milióna dolárov 
  5. Leonardo DiCaprio - 62 miliónov dolárov 
  6. Tim Burton - 53 miliónov dolárov 
  7. Adam Sandler - 50 miliónov dolárov 
  8. Todd Phillips - 34 miliónov dolárov
  9. Taylor Lautner - 33,5 milióna dolárov 
  10. Robert Downey Jr. - 31,5 milióna dolárov

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus