Alkoholické drinky, z ktorých najviac priberiete

Názory na priberanie z alkoholu sa značne líšia. Jedni tvrdia, že kilá navyše vám nespôsobuje samotný alkohol, no pochutiny, ktoré pri ňom pojedáte. Iní odborníci na výživu zastávajú opačný názor a pri diéte jeho konzumáciu vyslovene zakazujú. FEMINITY zisťovalo, ktorých druhov sa to týka.

Becherovka s tonicom - Beton

Becherovka s tonicom - Beton

Zdroj: Becherovka

 

(Nielen) ženy, ktoré už vyskúšali všetky diéty sveta sa zhodujú, že jediná rovnica, ktorá pri chudnutí platí, je:  Výdaj ˃ Príjem. Pokiaľ sa celý deň trýznite hladom a večer vyrážate na párty do mesta, rozmyslite si, čo budete piť. Taká Margarita, White Russian, či Long Island Ice Tea vám na vymakanej figúre určite nepridajú. Vedzte, že v sebe obnášajú toľko kalórií ako hlavné jedlo, vrátane dezertu, v reštaurácii. Ich kalorická hodnota prevyšuje číslovku 700! V tesnom závese stojí Pina Colada, ktorá obsahuje 640 kalórií, čo je viac ako hamburger v obľúbenom fast foode. O čosi lepšie je na tom Cosmopolitan, Bloody Mary a obľúbené Mojito. S ich 200 kalóriami patria medzi „odľahčené“ , no napriek tomu postave škodiace, varianty.
 
Cukor ako úhlavný nepriateľ
Najväčším problémom pri popíjaní miešaných nápojov je cukor. Už len samotný alkohol disponuje nezanedbateľnou dávkou sladidiel a ak tomu pripočítate ovocné sirupy, likéry a džúsy, o kalorickú bombu na stole máte postarané. Navyše, naše telo prijatý cukor v momente premieňa na neželané tuky a tak máte za určitú dobu 3 kg navyše bez toho, aby ste radikálne menili vaše stravovacie návyky.
Cukor však zďaleka nie je jediným nepriateľom. Ak nedáte dopustiť na drinky obsahujúce spomínané likéry či smotanu, „tešte sa“ aj na nezanedbateľný prísun tukov do vašej telesnej schránky.
 
Za jeden večer nepriberiete
Pri popíjaní alkoholických drinkov platí Všetko, ale s mierou! Ak zvyknete týmto spôsobom zhrešiť jeden krát do týždňa, nemusíte sa báť, že priberiete. Pokiaľ je však periodicita žúrovania častejšia, buďte obozretnejší a uprednostnite menej sladké druhy. Medzi ne patrí napríklad gin tonic, vodka so sódou a mätou, prípadne vodovejšie drinky (napríklad melónové) s nízkym obsahom cukru.
 
Čo je doma, to sa počíta
Inou možnosťou, ako získať prehľad nad prijatým cukrom, je namiešať si svoj vlastný drink. V preplnenom bare počas víkendovej zábavy to samozrejme nejde, ale na komornejšej akcii s priateľmi vám v tom nič nebráni. Uprednostnite riedené ovocné šťavy, nahraďte bežnú kolu tou bez cukru a použite šťavu z čerstvého ovocia. Kreativite sa medze nekladú a obľúbený nápoj si tak môžete dopriať bez strachu o svoju tvrdo vybojovanú postavičku.
Foto:
Becherovka
Zdroj:
Danka

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba