Presunúť na hlavný obsah

Záhadná a drsne sexy: Ako taká byť?

Móda a krása

Tohtoročná sezóna vám opäť prináša aj tipy, ako byť hriešna, dravá a záhadná. Možno si nájdete príležitosť, kam by ste sa mohli takto obliecť. Inšpirujte sa kolekciou módneho domu Alexander McQueen.

Móda z dielne Alexander McQueen je strohá, agresívna, temná, no má obrovskú moc zvádzať. Práve tento módny dom je majster v tom, ako žene dodať náboj sexy drsnosti a záhadnosti.
 
Kolekcia na jar 2012 je už treťou, ktorú pre túto značku urobila Sarah Burton sama po smrti slávneho Alexandra McQueena. Pri jej tvorbe ju ovplyvnila posledná McQueenova kolekcia s názvom Plato´s Atlantis na jar 2010, v ktorej videl svet ovplyvnený globálnym otepľovaním, všetko videl pod vodou, jeho predstavy boli apokalyptické a zlovestné.
 
Predstavy Sarah Burton sú o niečo svetlejšie. Jej novou kolekciou vzdala hold McQueenovi a ponechala v nej jemu známu strohosť, striktné siluety a agresiu v koži a čipkách, ktoré umiestnila na hlavy.
 
Farebne v tejto kolekcii dominuje biela, zlatá, slaboružová, čierna, bledomodrá, červená a strieborná.
 
Všetky kúsky z tejto kolekcie majú niečo spoločné – vytvárajú krásnu ženskú siluetu. Pomer pása a bokov zvýrazňuje opasok alebo inak zvýraznený pás. Niektoré kúsky majú nariasené sukne, čím tento pomer ešte viac zvýrazňujú. 
 
Málokto patrí k odvážlivcom, ktorí by si na hlavu dali takúto čipku, aká je aj v kolekcii Alexandra McQueena, no strih jeho šiat sa oplatí vyskúšať. Ak dosiahnete výrazný rozdiel v objeme pása a v objeme bokov, máte zaručené, že sa za vami budú na ulici všetci obzerať.

- Najčítanejšie -