Malé triky, ako zlepšiť pleť

Kvalitná kozmetika ešte nemusí byť zárukou krásnej pleti. Možno si pri niektorých činnostiach ani neuvedomujete, ako svojej pokožke ubližujete. Skúste sa zbaviť malých zlozvykov a krásna pleť bude vašou odmenou.

Starostlivosť o pleť

Starostlivosť o pleť

Zdroj: © isifa

 

Pri umývaní tváre si dávajte pozor na teplotu vody, pretože práve tá môže byť spúšťačom vzniku rôznych nedokonalostí. Ak sa umývate príliš teplou vodou, tak pleť dehydratujete, a ak sa umývate príliš studenou vodou, tak vám môžu popraskať žilky okolo nosa alebo inde na tvári. A červené fľaky veľmi príťažlivé nie sú. Preto by ste sa mali umývať vlažnou vodou, a to platí aj pre pokožku celého tela. Nesprchujte sa ani teplou, ani studenou.
 
Keď sa umyjete, nevydrhnite sa uterákom do sucha. Práve vtedy vám pleť začne ochabovať a môžu sa vytvoriť vrásky. Uterák len priložte k tvári a chvíľku počkajte, kým sa do neho vsaje všetka voda z vašej tváre. 
 
Keď si nanášate na pleť krém, skúste ho do nej prstami jemne vklepať. Je to dobré najmä ráno, keď potrebujete pleť zobudiť a prebrať k životu. Rozprúdi sa v nej krv a hneď chytíte krajšiu a zdravšiu farbu.
 
Skontrolujte si všetky svoje kozmetické prípravky. Občas sa stane, že prešvihneme dátum spotreby, pretože si to jednoducho nevšimneme. Kozmetika, ktorá je otvorená dlhšia ako jeden rok, vám môže narobiť poriadne problémy. V prípade bio kozmetiky je doba používania o polovicu kratšia. Urobte si poriadnu inventúru a zbavte sa všetkého, čo by mohlo byť otvorené príliš dlho. 
 
Skontrolujte aj všetky štetce a iné veci, ktoré používate pri nanášaní make-upu. Mali by byť čisté, aby sa na nich nemnožili baktérie. Raz za čas ich musíte poriadne umyť a zbaviť nečistôt, ktoré sa môžu dostať na vašu tvár.
 
Vyčistite si aj mobilný telefón. Dennodenne si ho prikladáte na tvár a práve na ňom si baktérie vedia urobiť tú najväčšiu party. Priložíte si ho k uchu a všetky nečistoty sa dostanú na vašu pleť. Čistite všetko, čo si prikladáte k tvári. A snažte sa nedotýkať sa jej ani rukami príliš často, pretože aj na tie sa vám toho môže dostať dosť. Ak máte taký zlozvyk, že keď sedíte, podopierate si rukou bradu, skúste sa ho zbaviť.
 
Raz za čas môžete namiesto krému použiť pleťový olej. Pokožku hydratuje a dodá je zdravý vzhľad. Ak si ho nanesiete na pleť veľa, tak si len priložte papierovú vreckovku k tvári a počkajte, kým sa olej do nej vpije. Určite ho ale neutierajte. Občas ho môžete použiť na celé telo.
 
Nezabudnite používať aj peelingy a pleťové masky. Po čase sa ich používanie na pleti určite prejaví.
Foto:
© isifa
Zdroj:
Kika

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba