Cukor, ktorý vám neuškodí: Poznáte ho?

Udržať si štíhlu líniu nie je vždy jednoduché, pretože nie každý dokáže odolať cukru. Existuje však možnosť, ako si dopriať niečo sladké, no nepoužiť na to klasický cukor. Rastlina stevia je aj u nás na Slovensku čoraz populárnejšia. Je zdravšia a je vhodná aj pre diabetikov.

Cukor a lístky stevie

Cukor a lístky stevie

Zdroj: Profimedia, Rauch NATIVA

Ak potrebujete sladiť, s lístkami stevie to môžete robiť bez akýchkoľvek výčitiek svedomia. Nepriberiete z nej a ešte k tomu aj urobíte niečo pre svoje zdravie. Táto rastlina podporuje trávenie, chráni pred vysokým krvným tlakom, a podieľa sa na zhutnení svalovej hmoty. Je výborným spoločníkom všetkých, ktorí sa snažia schudnúť, ale nedokážu odolať sladkej chuti.

 
Rastline “Stevia rebaudiana“  sa často hovorí sladký alebo medový list. Z listov tejto rastliny sa získava extrakt, ktorý je tristokrát sladší ako cukor. Toto čisto prírodné sladidlo je nekalorické a je vhodné aj pre diabetikov. 
 
Už pred storočiami bola stevia používaná národmi z Paraguaja a Brazílie nielen ako sladidlo, ale aj ako liek. V decembri 2011 Európska únia povolila možnosť používať v potravinách a nápojoch toto rastlinné a čisto prírodné sladidlo.  
 
Lístky stevie sa používajú najmä na sladenie nápojov. Môžete si ju dať do kávy alebo do čaju. Skvelá je jej kombinácia so zeleným čajom. Spolu vytvárajú nielen dokonalú chuť, ale prinášajú aj množstvo zdravotných výhod. Veď o zelenom čaji hovorí už staré čínske príslovie: „Pite zelený čaj a zabudnete na uponáhľaný a hlučný svet.“
 
Stevia sa podieľa na zhutnení svalovej hmoty, čo vám výrazne pomôže, ak sa snažíte schudnúť. Zelený čaj je však v tomto smere takisto odborník a môže vám pomôcť zbaviť sa nadbytočných tukov. Pre udržanie štíhlej línie je teda toto spojenie úplne ideálne.
 
Viac o zdravotných výhodách zeleného čaju nájdete tu: Čajový seriál: Ako zelený čaj spaľuje tuky? 
 
Aj spoločnosť Rauch NATIVA sa už presvedčila o tom, že stevia sa k zelenému čaju hodí viac ako umelé náhrady cukru, preto svoje produkty začínajú vyrábať s extraktom zo stevie.
Foto:
Profimedia, Rauch NATIVA
Zdroj:
Kika

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba