Presunúť na hlavný obsah

Viktor Horján a ďalší otvorili výstavu „Veľká novembrová“

Zábava

Len pred pár dňami sa konalo slávnostné zahájenie výstavy s názvom „Veľká novembrová“. Unikátne sochárske diela známej umelkyne Jany Brisudovej a Stanislava Kiču boli predstavené originálnym spôsobom. Hudobný doprovod robil známy Viktor Horján so šansónovým sprievodom. Vďaka FEMINITY môžete ochutnať niečo z atmosféry umenia, ktoré by ste si rozhodne nemali nechať ujsť ani vy osobne!

 

Jedinečná výstava, ktorej kurátorkou je Mária Horváthová ponúka verejnosti možnosť oboznámiť sa s prierezom tvorby aktuálne jedinej slovenskej sochárky, ktorá tvorí z bronzu – Jany Brisudovej. Má neskutočný cit pre líniu a tiene, pričom tvorí v kamenine v kombinácii so sklom. Jej diela sú výnimočné aj tým, že odzrkadľujú silu energie, vášeň, sexualitu a sú vyjadrené poetickým až lyrickým spôsobom. 
 
 
V súvislosti s tým predstavil Stanislav Kiča svoje diela, ktoré vytvárajú rozhranie reality a fantázie. Jeho obrazy sú ideálnym vyjadrením slovenskej krajiny, prírody a človeka. Práve Stanislav Kiča spolu s ďalšími dvomi sochármi (Martinom Palom a Ondrejom Zimkom) je  tiež spoluautorom knihy „Tri kamene“, ktorú v rámci tejto vernisáže pokrstili. Kniha vznikla na základe spoločnej výstavy týchto mladých sochárov, ich pedagógov, rodičov výtvarníkov a taktiež mentorov.
 
Keďže autori nechceli, aby mali návštevníci len vizuálny umelecký zážitok, ale aby sa cítili aj príjemne, pozvali si hudobných hostí, ktorí dotvorili harmóniu s umeleckými dielami. Známy Viktor Horján zaspieval spolu so šansónovým zborom pod taktovkou režiséra Jozefa Bednárika.V príjemnej atmosfére si mohli návštevníci počas vernisáže aj zatancovať.
 
FEMINITY vám prostredníctvom fotografií v galérii prináša malú ukážku z tejto zaujímavej výstavy, ktorej diela si môžete prísť obzrieť aj vy, a to do konca novembra v Galérii SPP.
 
Alebo nahliadnite do galérie už teraz prostredníctvom krátkeho videa: