Presunúť na hlavný obsah

Ján Koleník: Podstatné je, aby sme mali životnú motiváciu

Zdravie a relax

Oslavy nového roka už máme definitívne za sebou a najbližšie dni sa opäť vrátime do kolobehu povinností. Svoje o tom vie aj jeden z najúspešnejších slovenských hercov, Ján Koleník. FEMINITY zaujímalo, ako tento sympatický mladík trávil sviatky i to, čo si želá do nového roka!

 

F: Ako vnímaš vianočné sviatky a do akej miery sú pre teba dôležité?
 
J: Vnímanie Vianoc delím v mojom živote zatiaľ na tri fázy: radostná detská fáza, pubertálna mierne sabotérska fáza a dospelácka pokojná fáza. Čím som starší, tým viac si uvedomujem dôležitosť toho, že sme s blízkymi pohromade pri vianočnom stole, koľkí sme, koľkí pribudli a koľkí tu už s nami nie sú...
 
F: Tieto sviatky sú aj o dobrotách, leňošení a nič nerobení. Je to tak aj u teba alebo patríš medzi ľudí, ktorí neustále potrebujú niečo robiť či pracovať?
 
J: Ono to tak chodí, že keď mám roboty vyše hlavy, som nespokojný, pretože chcem voľno. Keby som sedel doma, tak by som nariekal, že mám málo roboty. Nie je nič lepšie ako opodstatnený oddych po náročnej a dobre odvedenej práci. Tohtoročné Vianoce som si zaslúžil a myslím, že ma reštartli. Bol som doma v Banskej Bystrici, nič som nemusel a mal som sa veľmi dobre.
 
 
F: Ty si známy predovšetkým ako herec na našich obrazovkách. Pozeráš aj ty počas sviatkov televíziu alebo sa jej radšej vyhýbaš?
 
J: Pozeranie televízie je aj pre mňa druh relaxu. Dokumenty, dokumenty a ešte raz dokumenty! Lákajú ma aj rozprávky, aj keď som zas ani tento rok žiadnu nevidel. Rozprávky nám totiž neklamú.
 
F: Kde a s kým si oslávil Nový Rok 2013?
 
J: Na Silvestra sa vždy tak nejako takticky urazím, aby ma k sebe volalo čo najviac ľudí a ja si potom vyberiem. :) Tento deň mi nie je sympatický a snažím sa bujaré oslavy skôr bojkotovať. Ale tiež som si uvedomil, že je dobré mať v roku určitý oficiálny deň ako bod, kedy si môžeme povedať: teraz začíname od začiatku alebo odteraz sa polepším, alebo azda bude v tom nasledujúcom roku lepšie... A aj to je pekné, že si ľudia podajú ruky a poprajú, čím si vzájomne vlievajú optimizmus a silu niečo zmeniť.
 
F: Prezradíš nám najpikantnejší zážitok zo Silvestra v tvojom živote, ktorý sa ti vryl do pamäti?
J: Neviem, či je pikantný, ale so Silvestrom sa mi spája asi vôbec prvé opojenie alkoholom v mojom živote. Mohol som mať asi 21 rokov. Ale aj tohtoročná návšteva Hlavného námestia v Bratislave bola pikantná vďaka neporiadku, výbuchom a veľkej účasti veselších ľudí.
 
F: Tvoje telo neunikne žiadnej ženskej pozornosti. Ako sa dostávaš po sviatkoch do formy? Máš recept?
 
J: Ja nie som veľký jedák ani cez sviatky. Jem málo a často. Dôležité je najesť sa a ísť sa prejsť alebo upratať, v žiadnom prípade nie ľahnúť si.
 
F: Máš popri povinnostiach a nakrúcaní aj čas vybehnúť niekde počas zimnej sezóny a zalyžovať si? Venuješ sa nejakému zimnému športu?
 
J: Pre mňa je lyžovanie dosť nepraktický šport, ste odkázaní na kopu lyžiarskeho náčinia, ktoré treba so sebou vláčiť. Na hory chodím kvôli totálnemu relaxu v podobe turistiky, kvôli prírode. Tento rok som bol na chate v Zliechove, je tam krásne. Nič lepšie ako večer v partii, v dekách, pri horúcom čaji, praskajúcom krbe, nejakej bláznivej spoločenskej hre alebo knihe, si v zime neviem predstaviť.
 
F: V čom by si chcel, aby bol ten nový rok 2013 lepší? Čo ti možno v tom predošlom chýbalo.
 
J: Podstatné je, aby sme mali životnú motiváciu, snažili sa prinášať okoliu radosť a necítili sa zbytoční a sami. Toto by nemalo chýbať každý rok. Nejaký ten progres z roka na rok sa asi deje, aj keď si to možno neuvedomujeme.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus