Presunúť na hlavný obsah

Levanduľa vám nahradí parfém, lieky aj psychológa

Zdravie a relax

Levanduľa je rastlinka, ktorá má, ako sa vraví, všetkých 5 P. Je nielen krásna a voňavá ale má množstvo liečivých účinkov. Určite by nemala chýbať v každej domácnosti.

 

Znovuobjavená rastlinka, ktorej sa darí najmä v slnečných oblastiach hravo porazí parfémy, dezodoranty, aviváže, osviežovače, množstvo liekov ale aj psychológov. Nádherné fialovo modré lány levandule známe z niektorých oblastí francúzska vyrážajú doslova dych. Zakvitnú v júni až v auguste. Levanduľa je určite v našich spomienkach z detstva, naše babičky dobre poznali jej účinky a každá babička a jej byt voňal levanduľou. My sme si už zvykli všetky problémy riešiť chémiou a na všemocnú levanduľu sme úplne zabudli. Našťastie sa opäť prikláňame k bio produktom a charizmatická rastlinka znovu  zaujíma svoje miesto v našich domovoch. Pripomeňme si, čo všetko dokáže. 

Dostane vás do pohody

Levanduľa má mimoriadne priaznivé účinky na psychiku. Čaj z nej pomáha pri nespavosti, nervovom vypätí, strese, úzkosti, harmonizuje organizmus a ak levanduľou prevoniate celý domov, zavládne v ňom pohoda. Veľmi dobre pôsobí na bolesti hlavy a reumatické bolesti. Celkovo pôsobí levanduľa priaznivo na psychiku a pozdvihuje náladu. Levanduľový olej je výborný v aromaterapii, či len tak pre relaxáciu do kúpeľa. 
Máte problémy so spánkom? Dajte si pod vankúš vrecúško so sušenou levanduľou, veľmi sa osvedčilo aj pri malých deťoch a ich nepokojnom spánku.

Praktická

Príjemná a nerušivá vôňa levandule skvelo nahradí nielen osviežovače vzduchu v domácnosti ale aj parfém, či dezodorant. Ak si zavesíte vrecúška so sušenou rastlinou do skrine, vyhnete sa nielen moliam ale môžete zabudnúť aj na aviváž. Vaše oblečenie prevonia aj keď bude stáť v skrini dlhý čas. 
Medzi jej liečivé indikácie patria bolesti hlavy, menštruačné bolesti a migrény, alergie, popáleniny, poradí si s akné, štípancami od hmyzu ale aj lupinami. Levaduľový olej je vynikajúci na masáž.
 

- Najčítanejšie -