Presunúť na hlavný obsah

Namiešajte si pleťovú vodu zo zeleného čaju

Móda a krása

Alternatívna prevencia zdravia. Každý človek chce byť zdravý, krásny a vitálny. Dnes existuje na trhu veľké množstvo vitamínov a doplnkov výživy.

Keď sa cítime unavení alebo chceme mať krajšiu pleť, vlasy, či nás bolí žalúdok, dáme si tabletku, vitamíny a bežíme ďalej. Mali by sme byť potom zdraví a v dobrej nálade, ale akosi to nefunguje. Nosíme v sebe stále viac chémie z potravín a kozmetiky, z liekov a doplnkov a zázrak vitality sa stráca.

Nie je ťažké ani v dnešnom hektickom svete žiť zdravo, zostať vitálni a mladí, len je potrebné vedieť si vybrať, čo jesť a čo nie, ako cvičiť, koľko kozmetiky používať, kde zdravo spať. Ako správne načasovať a striedať doplnky výživy a vitamíny, ako ozdraviť telo, pleť a vlasy. Akým spôsobom namiešať tie správne ingrediencie, aby telo netrpelo, aj keď sme veľmi zaneprázdnení, aby nebolo niečoho ani veľa ani málo, aby sa tak z nášho zdravého štýlu života nestal príliš ochutený guláš. Výsledok by nás nepotešil a mohli by sme si poškodiť zdravie.

Našu kondíciu vždy ovplyvňuje mnoho faktorov, aj naše myšlienky a emócie. Kto sa chce naučiť správne si vybrať a kombinovať, musí pochopiť základný fakt, že naša koža je najväčším orgánom a všetko, čo na ňu natrieme, sa dostáva do tela. Platí pravidlo, čo môžeme jesť , napríklad prírodné oleje, ovocie a pod, to môžeme natrieť aj na pokožku, ale naopak je to problém, aj tie najdrahšie krémy sú v podstate nestráviteľné.

Človek ako celok je zložený z mnohých úrovní a všetky navzájom spolu súvisia. Preto nie je najšťastnejším riešením rozdeliť človeka na pleť, telo, vlasy, nohy a na všetko používať iné prípravky. Sme to stále my a mali by sme byť k sebe čo najšetrnejší, menej je vždy viac a vzácnejšie. V prírode existujú látky, ktoré sú vhodné na všetko a poznali ich už dávne civilizácie, aj naše staré mamy. Príroda má pre nás vždy riešenie na suchú, povädnutú pleť či vlasy, únavu , rôzne drobné zdravotné problémy, na ktoré sú chemické lieky príliš silné a zbytočne nás oslabujú.

Viete, že za sedem týždňov je možné svoje telo kompletne ozdraviť a omladiť – voláme to zázrak za sedem týždňov. Žiadne diéty, len rozumné využívanie toho, čo nám naše obchody a príroda ponúka v kombinácii s múdrosťou našich predkov, osvedčenými radami múdrych žien a mužov – Hildegardy z Bingenu, Márie Treben, pátera Ferdu a ďalších. Podobné typy a triky pre zdravie a krásu, aj o príprave prírodnej domácej kozmetiky sa dozviete na kurze Alternatívna prevencia zdravia (10. júna), ktorý organizuje Združenie pre integrálne vzdelávanie (www.ziv.sk).

Účinný recept na pleťovú vodu pre ženy aj mužov

Zmiešajte sedem dielov silnejšieho zeleného čaju, čerstvo pripraveného z čistých neochutených lístkov (osvedčená značka je napr. Sencha, Bancha) s jedným dielom jablčného prírodného octu a s jedným až dvoma dielmi za studena lisovaného olivového oleja, pridajte pár kvapiek levanduľovej silice pre dámy alebo čajovníkového oleja pre pánov. Takto pripravená voda spoľahlivo pleť vyčistí a doplní minerály a vitamíny. Ak ju budete používať aspoň dva týždne, určite sa dostaví viditeľný výsledok.

Veľa zdravia, vitality a krásnych dní vám praje

Iveta Slobodníková

- Najčítanejšie -