Presunúť na hlavný obsah

Slovenský a americký Dan Brown sa stretli

Slovenské celebrity

Najslávnejšieho a najpredávanejšieho svetového spisovateľa Dana Browna netreba nikomu predstavovať. Podobne, ako ani nášho úspešného slovenského spisovateľa Jozefa Banáša. Čo majú títo dvaja spoločné?

 

Jozef Banáš pri predstavení knihy Kód 1 odkryl viaceré tajomstvá, po ktorých bádal na ceste po Indii. Pozrite si, čo všetko nám v rozhovore o knihe prezradil priamo TU.

Nie je zvykom, aby sa dnes najpredávanejší a najslávnejší svetový spisovateľ Dan Brown stretával počas súkromných ciest s kolegami. Urobil však výnimku v prípade Slováka Jozefa Banáša, s ktorým sa na bilaterálnom rozhovore stretol v Prahe 15.1.2014. Stretnutie sa uskutočnilo pri príležitosti Brownovej európskej návštevy Amsterdamu a Prahy. Ako uviedol Banáš, stalo sa to vďaka tomu, že oboch autorov vydáva vydavateľstvo Ikar a patria k najpredávanejším. „Keď som Danovi povedal čísla predajnosti mojich románov Kód 9 a Kód 1, poznamenal, že takéto čísla by boli zaujímavé aj v USA. Zotrvali sme v nezvyčajne priateľskom rozhovore, počas ktorého sme predebatovali nielen veci súvisiace s náboženstvami, katolíckou cirkvou, o religióznu situáciu na Slovensku, v hodnotení ktorej sme sa zhodli, ale hovorili sme aj o spisovateľskej profesii. Keď som sa Dana spýtal, ako sa stať svetovým, s úsmevom odvetil, že treba vstávať ráno o štvrtej a písať. Dodal som, že mi k tomu už veľa nechýba - vstávam o piatej a píšem... Podrobne sa zaujímal o príbeh románu Kód 1. Požiadal ma, aby som mu čo najskôr zaslal jeho anglický preklad. Nebude to problém, pretože na preklade sa už pracuje. Bol som úprimne dojatý Danovou ľudskosťou a bezprostrednosťou. Do anglického vydania románu The Da Vinci Code mi vpísal krásne venovanie – „Kamarátovi spisovateľovi - hľadačovi pravdy.“  

Ak vás zaujala tematika knihy Kód 1, môžete si ju objednať priamo TU.


- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus