Presunúť na hlavný obsah

Bobuľky zdravia: Hrozno vám dodá energiu, vyhladí pokožku, aj odstráni celulitídu!

Zdravie

Malé zázračné bobuľky zaženú chuť na sladkosti a dodajú vám energiu. Zaujímavá kombinácia, čo poviete? Prinášame niekoľko naozaj zaujímavých dôvodov, prečo do svojho jedálnička hrozno zakomponovať.

 

Sladké chudnutie

Zrelé hrozno je skvelou náhradou sladkostí. Môžete ho maškrtiť a nepriberiete. Obsahuje takmer 80 percent vody a približne 18 percent cukru. Nie však rafinovaného, ktorý obsahujú všetky keksy, čokolády a zákusky. V hrozne sa ukrýva ovocný a hroznový cukor. Ten, narozdiel od rafinovaného, uvoľňuje energiu postupne a neukladá ju do tukových zásob. Pomalé rozkladanie týchto cukrov je výborné na udržanie bdelosti a aktívneho „fungovania“ počas dňa. Len jediný strapec sladkých bobuliek po obede vás preberie viac, ako zaužívaný kávový rituál.

Dávka zdravia

Hrozno obsahuje rôzne druhy minerálov, kyselinu listovú a stopové prvky. Z minerálov má najväčšie zastúpenie draslík, ktorý napomáha organizmu pri odstránení odpadových látok a naša myseľ je ako znovuzrodená. Zároveň obsahuje aj vitamíny C, E a všetky skupiny vitamínu B. Tieto regenerujú vrchnú časť pokožky, čo znamená, že telo budeme mať krásne jemné. Telu dodáva potrebné množstvo antioxidantov. Keďže hrozno obsahuje tak vysoké percento vody, je močopudné. Vďaka tomu sa škodlivé látky odplavujú z tela oveľa rýchlejšie. Výživová hodnota sa rovná energetickej bombe. Doslova.

Biele či červené?

Všetky sorty hrozna patria medzi najzdravšie ovocie. Farba šupky iba prezrádza, na čo sa viac bobuľka hodí. Tmavšie šupky sú vhodnejšie na očistu organizmu, chudnutie, pri kožných problémoch a pri chudokrvnosti. Biele, zelené a žlté sa odporúča zase pri pľúcnych ochoreniach, problémoch s pečeňou a kŕčových žilách. Hrozno sa vo všeobecnosti využíva na zlepšenie trávenia, prečistenie obličiek a močových ciest, či pri bolestivej menštruácií.  

Hroznový olej

Oleje lisované za studena majú svoj špecifický prínos, vôňu i farbu. Jediným olejom, ktorý sa vyrovná už spomínaným olejom, je olej z hroznových jadierok.

Okrem vnútorného užívania prírodného oleja, sa odporúča využívať aj jeho účinky na vlasy a telo. Vtieraním do pokožky jej zaručíte potrebnú pružnosť, pevnosť a zároveň jemnosť. Taktiež zlepšuje stav pri rôznych druhoch ekzémoch, akné, či pri vysušenej pokožke.

Feminity tipy

Šupky nevyhadzujte, obsahujú totiž nestráviteľnú vlákninu, farbivá a triesloviny, ktoré podporujú činnosť čriev. Taktiež sú skvelým bojovníkom proti rakovine čriev a zabraňujú upchávaniu ciev.

Jadierka nevypľúvajte, nachádzajú sa v nich kvalitné tuky, ktoré sú pre ľudský organizmus nevyhnutne potrebné pre správne fungovanie "celého človeka".